Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha nincs időm vonatjegyet...

Ha nincs időm vonatjegyet venni, a kalauz ugyanannyiért ad?

Figyelt kérdés
2015. okt. 11. 20:47
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Nem, ilyen esetben (vagyis ha volt jegypénztár az indulási állomáson és nyitva is volt, de te nem vettél jegyet) pótdíjat számol fel. De lehet vonatjegyet előre venni, interneten is vehetsz, otthon ki is nyomtathatod - már rég nem csak az "indulás előtt két perccel nyomorgunk a pénztár előtti sorban" módszer működik.
2015. okt. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
5%

Csak akkor kapsz jegyet ha abban a megállóban ahol felszálltál nem lehet jegyet kapni.

Ha lehet jegyet kapni, de nem vettél pénzbírság. Tehát mondjuk 285ftos jegy kb 2-5000..

2015. okt. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Busszal megyek a vonatig, és ha a busz késik, akkor nem lesz időm jegyet venni. Látássérült vagyok, internetes jegyet nem tudok venni, beszélő mobilom nincs.
2015. okt. 11. 20:59
 4/8 anonim ***** válasza:
33%
De akkor hogy tudsz ilyen hibátlanul írni,plusz ha itt el tudod olvasni a dolgokat, akkor jegyet miért nem tudsz venni neten?
2015. okt. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
94%

Utolsó, szerencsére ma már léteznek látássérülteket segítő felolvasóprogramok. De az internetes jegyvásárlásnál nem elég az egyszerű szövegfelismerés, rá is kell vezetni a felhasználót arra, mi a következő lépés. Ha egy jegyvásárlàsi rendszernek nincs speciális változata látássérülteknek, akkor marad az offline megoldás.


Kérdező, a busz késése esetén jogilag ugyan pótdíjat kérhet tőled a kalauz, a gyakorlatban el szokták fogadni èrvként. Ha ez mégsem opció így, akkor jó tudni, hogy elővételben akár 60 napra előre negvehető a jegy, így a következő utazásokra érdemes előre bespájzolni.

2015. okt. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha volt jegykiadás az adott helyen, akkor 2600 a pótdíj.
2015. okt. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 MrPifta ***** válasza:
100%
amatőrök, ilyenkor egy olyan megállóhelyet kell mondani a kalauznak, ahol nincs jegykiadás. Pl. a 71-es vonalon ha felszállsz Őrbottyánban jegy nélkül, a kalauznak azt mondod, kérsz egy jegyet Vicziánteleptől a Nyugatiig. (vagy Ivacstól, vagy Fótfürdőtől stb.)
2015. okt. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igen, erre gondoltam én is, de sajnos ez egy sebesvonat,és olyan helyeken nem áll meg, ahol nincs pénztár.

Megoldottam a problémát: felutazom előző nap, ott alszom rokonoknál. Reggel elindulok, valamikor csak felérek Pestre.

Legutóbb tavaly nyáron utaztam a Balcsira, és Mezőkövesdnél kisiklott egy vonat előttünk, órákig álltunk. Visszafelé meg félórát késett az IC, amire azért vettem jegyet, hogy hátha az megbízható, de késett, és nem várta meg a csatlakozás. Azóta rettegek, ha utazni kell.

2015. okt. 12. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!