Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Este sotetben honnan lehet...

Este sotetben honnan lehet latni hogy eppen merre jar a vonat amiben utazunk hogy jo helyen szaljak le?

Figyelt kérdés
2015. okt. 17. 18:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Telefon, GPS, de mindenekelőtt nem árt megkérdezni a kalauztól, mikor, hányadik megállóban kell leszállnod.
2015. okt. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A megállókban, állomásokon általában szokott lenni világítás, az sokat segít. Nagyobb állomások előtt a vágány mellett is van jelzőtábla (bár azt nem látod), de újabban a megállók, állomások peronjain is van tábla pár méterenként. Rá van írva, melyik állomáson jársz, abból ki tudod találni, hol kell leszállnod. Az állomásépületen is szokott lenni tábla, azt is megvilágítják éjszaka. De ha más nem, a kalauz biztosan tudja, melyik állomás következik.
2015. okt. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 MrPifta ***** válasza:
megnézed előre, melyik megálló után kell leszállnod, és amikor látod az állomás fényeit, tudod hol jársz.
2015. okt. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
29%
Ablak lehúz, derékig kihajol, tábla elolvas.
2015. okt. 18. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kalózt kell kérdezni, mire te kihajolsz megnézni hogy holvagy, el is indult a vonat.
2015. okt. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
38%

5. Hülye

Nem kell megvárni, hogy megálljon. Amikor kezd fékezni,(más a hangja) de még megy, akkor kell kihajolni. Tudom, hogy nem szabályos, de veszélytelen.

2015. okt. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ja, aztán ha a másik oldalon van kitéve a tábla vagy az állomásépületen a felirat, netán (amit sose tudtam fölfogni) hagyták, hogy a gaz benője és nem látni azt, akkor majd leszáll két állomással odébb.


Vagy megnézed, hogy hanyadik megálló, vagy előre kiírod menetrendből az érkezési időt, vagy megkérdezed a kalauzt, netán egy utast. Vagy ha van okostelefonod, akkor azon a térkép rendszerint GPS-szel be tudod lőni, hogy hol jársz.

2015. okt. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Sok jó tipp szerepelt már eddig. Így csinálom én:

1. Előre kiírom/lementem a vonat megállóit. Így tudom követni, hol tartunk.

2. Néha ellenőrzöm a pontosságot is, így ki tudom számolni, mikorra kell odaérni.

3. A vonat elejébe ülök, így tuti fel fog húzni az a kocsi is a feliratig, ahol ülök.

4. Az állomásépület jellemzően a településközpont felé eső oldalon lesz, ott érdemes a feliratot lesni, ahol több a fény.

5. A kalauz és az utasok is szívesen segítenek. Főleg az épp leszállni készülők tudnak pontos infót adni.

2015. okt. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!