Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » 3 nap után vélemények a...

3 nap után vélemények a nyomkodós metróról?

Figyelt kérdés

Hétvégén sokat kellett használnom és ma munka oda-vissza.

Minden nap szomorúan tapasztaltam, hogy nem minden ajtó jó. Volt amelyik világít de nem érzékel. Volt ami még csak fel sem villant. És olyan is amin látszott az emberi rongálás.

Saccolva lehet, hogy monden szerelvényen van legalább egy üzemképten ajtó. Lehet, hogy a távirányítás működik, de az autómatika egy halvaszületett ötlet.


Mások TAPASZTALATON ALAPULÓ véleménye?

Olyannak piros megy, aki csak engem és más válaszolót szidalmaz.

Nem szeretem a taplókat.



2015. okt. 19. 16:26
 1/10 anonim ***** válasza:
14%
Én is nagyon sokat megyek 4es metroval, de ilyet egyszersem tapasztaltam. Eleve az ajtók maguktól nyílnak, nem kell nyomkodni a gombokat, és eddig minden ajtó kinyílt egyszerre.
2015. okt. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Első, nem mész eleget, szombat óta bizony nyomkodás van...


Nekem eddig jók a tapasztalataim, bár tény, hogy ez egy extra hibaforrás (igaz, inkább ezt kelljen reszekgetni, ne az ajtót magát).

2015. okt. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ez 2es és 4es metró volt vegyesen.


És kedves elő. Nem kell hantázni. Nem nagyon járhatsz. Maxomum egszer ültél. 3 napja nyomkodós, ha ez már a kérdésből nem egyértelmű.

2015. okt. 19. 18:09
 4/10 anonim ***** válasza:
50%

Itt Sváb ország fővárosában nyokodós a busz, a U stadtbahn (villamos), S-bahn (hév), fogas, de még a vonatok nagy része is.

Azt volt a furcsa, hogy automatikusan záródik az ajtó, mindenféle berregő vagy figyelmeztető nélkül. (Talán az s-bahn csipog meg villog. De amig a vezér engedi, addig újra nyitható az ajtó.

2015. okt. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem erdekel kulfold. Feltettem egy kerdest. Arra kell valszolni!
2015. okt. 19. 18:58
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sokkal jobb így mintha minden ajtó kinyílna, kevésbé használódnak el.

Ami viszont probléma szerintem:

-Hiába nyomogattam menet közben a gombot, az ajtó a következő megállónál nem nyílt ki. A buszokon, vonatokon, villamoson is úgy van, hogy az ajtónyitó gombot ha menet közben nyomod meg, úgy a következő megállóban az kinyílik, a metrónál viszont csak megállás után nyomhatod meg, így ez lassítja az utascserét.

-Drága újsághirdetések meg padlóplakátok helyett egyszerűen be kéne mondani ezt, ennyi

-Csúcsidőben nem kéne ez a rendszer, csúcsidőben ugyanúgy nyílnia kéne minden ajtónak, csúcsidőn kívül pedig csak gombnyomásra (mint pl. 2-es villamoson)

2015. okt. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem hülyeség úgy ahogy van, feleslegesen lassítja az utascserét. Még azt sem lehet felhozni mint a villamosnál hogy nem hűl ki az utastér (vagy nyáron nem melegszik ha van légkondi) mert a föld alatt kb. ugyanolyan hőmérséklet van mindig.
2015. okt. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

En, a metrouzemnel nem latom sok ertelmet. HEV szerelvenyeken viszont igen (felujitassal meg lehet oldani, de akkor inkabb csereljek le a jarmuflottat. Jo kerdes, mikor kerul erre sor).

Ha viszont, ez van, akkor csinaljak jobban: ahogyan a 6-os is irta, menet kozben nyomom a gombot, akkor is erjen valamit. Tudom, hogy megall a megalloban, de szeretek elore jelezni. Ja es nem csak az ajtokra, hanem a kapaszkodorudakra is tegyenek gombokat.

2015. okt. 19. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Amit már korábban is írtak: hülyeség, hogy nem lehet előre jelezni. A BKK összes járművén lehet, de még a MÁV-START újabb motorvonatain is. Ugyanis ennek nem csak az a szerepe, hogy megállást kérjen, hanem hogy megálláskor rögtön nyíljon az ajtó. Ez így időhúzás, ráadásul elég sok olyan ember van, akik megnyomják még felvillanás előtt, aztán várnak; de nem fog magától kinyílni.


Amúgy nem lenne vele gond, bár én nem vezettem volna be. A metró amúgy is nagy forgalmú, ráadásul a szerelvény közepén lévő ajtókat használják a legtöbbet, csak az eleje meg a vége marad ki a legtöbb állomáson, ezért az elhasználódás is egyértelműen fog alakulni. A meleg-hideg a felszíni állomásokon érdekes, abból meg megint csak nem sok van.

2015. okt. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Előre jelzés tényleg nem lenne hülyeség, de gyakorlatilag eddig is csak a gomb felvillanása után 1-2 másodperccel nyílt az ajtó...sőt, én akárhányszor jártam 4-es metrón, mindenki nyomkodta a gombot mint a hülye, szóval az eredmény ugyanaz.
2015. okt. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!