Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Benneteket nem idegesítenek a...

Benneteket nem idegesítenek a metró mozgólépcsőn siető, előző emberek?

Figyelt kérdés
Miért nem tudja mindenki kivárni a sorát? Mit nyer azzal a 10-15 másodperccel?

2015. okt. 22. 18:24
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
81%
Például egy csatlakozást! Egyébként pedig ez a szabály hogy állj a jobb oldalra, hogy aki siet, az el tudjon menni melletted.
2015. okt. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
86%

Pár helyen jártam a világban, máshol is vannak akik sietnek, vagy jobban érzik magukat, ha előre mehetnek...nincs ebben semmi..jobb oldalra kell állni, aztán haddmenjen..


egy nagyon gyenge példa máshonnan..

az óriási áruházban békésen nézelődik a versenyző, vásárolgat, válogat, néhány falatot még a grilben is betol, aztán odaér a kasszasorhoz... mintha kicserélték volna...tolaxik, szidja az öregeket, totyorgókat, a lassú pénztárost...

végre a kasszánál sorrakerül... kiderül, elfelejtette lemérni a zöldséget, majd fizetéskor nincs annyi pénz a kártyáján...

elkullog az áru nélkül, majd odébb beül egy kávéra, hogy megnyugodjon, mennyi hülye van, aki csak őt bosszantja..

2015. okt. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
85%

Zavar, hogy ennyi ember van körülötted, és engedélyed nélkül próbálnak önálló életet élni?


Egyébként kérdezd meg valamelyiket.

2015. okt. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
11%

Igen, nagyon zavaró és egyben balesetveszélyes is, de szerencsére hamarosan meg fog szűnni ez az ostoba jobbra tarts szabály.


Nyilván lehet indokolt ha valaki nagyon siet, de az kizárt, hogy ennyi embernek ezen múljona csatlakozása. Inkább a tolakodó magyat mentalitás ez.


És igen, kérjen engedélyt ha elém akar állni a sorban, a mozgólépcső ugyanis egy sor. A boltban sem állhatsz előre, mert sietsz. Magánéletet pedig otthon kell élni, nem a metrón.

2015. okt. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
85%

Figyelj, nagyon jó neked, hogy sosem kell óránként járó buszt, vonatot elérned - de több ezer embernek nagyon nem mindegy, hogy elér-e egy csatlakozást vagy pont egy metróval később ér oda.


Egyébként is, miből áll jobbra húzódni? Fáj? Pénzbe kerül? Nem...

2015. okt. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

# 4:

A jobbra tartassal mi a bajod? Ha nem sietsz, akkor nem mindegy, hogy hol allsz?

Ja es nem bunkosagbol tolakszunk, csak amiatt, mert nem keves a zero empatiaju ember. Van amikor, hiaba szol az ember, akkor sem all felre. Sok ilyen eset utan, mar folosleges kerni.

Ja es, ha tobb embert akarnak tomogkozlekedesre csabitani, akkor oldjak meg, hogy tobb gyorsjarat legyen (ha a kevesebb atszallast, nem minig tudjak megoldani [pedig sokal tobb helyen meg lehetne oldani, mint most]) Az ember nem mindig er ra, ha tomegkozlekedik.


Azerz, a kerdesre felelve: en, amikor nem sietek, akkor nem zavar, hogy mas ember siet. En ilyenkor, elore szoktam engedni az embereket. Ha nem mindig jo a tomegkozlekedes (pontosabban az atszallasokra ertem), akkor ne szivjon en miattam.

2015. okt. 23. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
22%

#5 Ezt a csatlakozás szöveget nem veszem be. El kell indulni időben és akkor nincs ilyen gond.


#6 Van aki csak bal kézzel tud kapaszkodni. Van akinek csomagja van, vagy esetleg gyerekkel van. Ráadásul a mozgólépcső elég szűk.

2015. okt. 23. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
69%

# 7:

Ha az adott jarat kesik, akkor hiaba indul el idoben az ember, megsem tud idoben idaerni. A masik fele: mikor induljon el? TE sem szeretsz tul koran kelni, raadasul rengeteg dolog kozbjhet,ami miatt sietnie kell.

A nekem adott magyarazattal a a gond, hogy az esetek 90%-ban ez nem igaz. Babakocsival ritkan talakozok, de h igen, akkor is mogotte allnak nem mellette. Nehez csomaggal is, megoldhato (a masik meg, elviekben -pontosabban a szabalyok szerint - tilos egy embernyi helyet elfoglalni a pogyasszal). A csak bal kezzel kapaszkodo - veluk meg, faramuci modon, nem talakoztam, mert kiderult, hogy tudja az epp es egeszseges (a helyzet kedveert irom ezt) jobb kezet is hasznalni. Egyszeru - bunkosag, vagy azert, mert csapatostul vannak (de akkor srm kell feltartani a masik embert).

2015. okt. 23. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
21%

Én nem pesti vagyok, és amikor ott voltam, egyszerűn nem tudtam fölfogni, hogy miért szaladgálnak fölfele a MOZGÓlépcsőn - érted, >>>mozgó<<<, tehát neked csak állnod kell rajta. Én még az életben nem hallottam ezelőtt jobbra tarts szabályról, egészen addig, amíg itt föl nem tettek egy hasonló kérdést úgy fél éve.


Egyébként tapasztalatból mondom, hogy az ilyen utolsó pillanatban átgondolt rohanások jóra nem vezetnek sose, 10 másodpercen nem múlik már semmi. Ha meg igen, akkor se hiszem, hogy nagy következménye lesz, amikor a helyi járatok nagy része max negyed óránként jár, a helyközi buszok és vonatok együtt meg sokszor még ennél is sűrűbben. A távolsági utasok java meg időben elindul.

2015. okt. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

Ezek a válaszok nagyon jól tükrözik a magyarországi közlekedési morált is. Takarodjon mindenki előlem, mert sietek!

Kocsival is előzget sok hülye ész nélkül, balesetveszélyes helyzetet okozva és nyer vele pár percet.

2015. okt. 23. 12:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!