Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ma a barátomat 20 ezer Ft-ra...

Ma a barátomat 20 ezer Ft-ra megbüntették a helyijáraton, mert bár volt jegye, elfelejtette érvényesíteni. Ő angol, és hamarosan megy is haza Angliába. Ki tudják fizettetni vele a jegyet Angliából?

Figyelt kérdés
És lehet bármilyen problémája a repülőtéren a be nem fizetett tartozás miatt? Előre is köszi a válaszokat!

2015. okt. 26. 18:41
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
Igen, utol tudják érni EU-n belül.
2015. okt. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
32%
De most komolyan ha angol fizesse már be, mit neki 20 ezer forint és különben is mit képzel hogy külföldiként bliccel és még le akar lépni...
2015. okt. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

ha már elfelejttte érvényesíteni, felejtse el befizetni is..aztán meglátjuk..

egyébként mi az a hamarosan... mert ha két hónap, akkor előbb a megadott címére küldik a csekket, aztán ha nem fizet, akkor újra, mondjuk a dupláját..


a reptéren nem tilthatják le az utazását...

2015. okt. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%
Hát mi, ott pofánveri 2x a buszsofőr, ha nem fizet, fel sem engedik a buszra, itt meg gondolta megteheti, hát nem tehette meg. Hány és hány ilyen van...
2015. okt. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
47%
Ja, ja, csak arról ne feledkezzünk már meg, hogy külföldön nem mindenütt kell érvényesíteni, mert máshol magától értetődik, hogy ha van nálad jegy, az érvényes, nem kell vele külön bohóckodnod. De amúgy valóban remek ez a mostani rendszer, amennyiben az utasok szopatása a cél.
2015. okt. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Jó, itt meg ez a rendszer. Ne a rendszer hibája legyen már, hogy az utas nem képes vagy nem akar tájékozódni.

Én is sok-sok külföldi helyen jártam már, mégsem került semmibe tájékozódnom arról, hogy melyben mi a szokás mit kell tenni a jeggyel. Ha nem tudtam, kérdeztem. Ennyi az egész. Persze egyszerűbb egy jeggyel végigbohóckodni az utat mosolyogva, maximum majd azt mondom túriszt vagyok...

2015. okt. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
56%
Pesten speciel még magyarul is ritkán látom kiírva, hogy a jegyet érvényesíteni kell, nemhogy külföldiül. Ez egyszerűen a Pesten járatlanok szándékos szívatása. Ha egy mód van rá, ne fizesse be a büntetést!
2015. okt. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Mivel ez egy polgári jogi követelés, elvileg ugyanúgy behajtható, mint ha mondjuk az oxfordi biligyár tartozna a beszállító karancslapujtői műanyagüzemnek. Szóval sanszos, hogy fog még hallani az üzemeltetőről.
2015. okt. 27. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!