Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Meddig érvényes a vonatra...

Meddig érvényes a vonatra vásárolt diák bérlet, amíg a matrica a diákon, vagy a bkk bérlethez hasonlóan a vásárlási dátumnak kell csak a diák érvényességi ideje alatt lennie?

Figyelt kérdés
BKK bérlet esetén, ha például okt 31-ig van diákom, és 31-én veszek egy havi diák bérletet az november 30-ig érvényes akkor is ha a diákom csak okt 31-ig volt mert a vásárlás napján még érvényes volt (ezt biztos forrásból tudom, ez így van de csak havi diák bérletnél) Ha máv-nál veszek diák bérletet annál is így van vagy itt csak addig érvényes a bérlet ameddig a diák igazolvány?

2015. okt. 31. 10:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A bkk.hu szerint jól tudod, mi a gyakorlat. A mavcsoport.hu oldalon nincs ilyen összefoglaló, szerintem az üzletszabályzatból kell kikukázni ezt az infót. Mindenesetre nekem úgy volna logikus, hogy a diákigazolvány érvényességi ideje határozza meg a kedvezmény igénybe vételének záró határidejét is.
2015. okt. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a diákod érvényességi ideje számít. Ellenkező esetben 31-én megvehetnéd évekkel előre a diákbérleteket, és utazhatnál azokkal.
2015. okt. 31. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nos, a MÁV-Start közleménye egyértelműen fogalmaz: november 1-től új matrica hiányában nem veheted igénybe a kedvezményt. Ezzel szemben a BKK a saját szakállára ad egy hónap laufot, ök explicite leírták, hogy a diákodra október 31-ig még bármilyen kedvezményes terméket vehetsz, de csak 2015. december 2-án hajnali 2 óráig fogják elfogadni.
2015. okt. 31. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2015. okt. 31. 16:47
 5/8 anonim válasza:
Nekem is le jár okt. 31ével a diákom de a bérlet 5.éig szól , utazhatok még vele?
2015. okt. 31. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mint az előzőekből kiderült: ha BKK bérlet, igen, ha MÁV vagy Volán, akkor nem.
2015. nov. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Annyira röhögnèk ha a BKK-n megbüntetnének mert nem jó már a diákmatricád!

" A diákigazolványok érvényesítése azért is szükséges,

mert anélkül már nem használhatók tovább a hosszabb

időre vásárolt (negyedéves, éves) bérletek sem. A

különböző bérletek (a havi, a negyedéves, a szemeszterre

szóló és az éves bérletekre is), a diákigazolvány

érvényességének megfelelő meghosszabbításával tovább

használhatók."

[link]

2015. nov. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
szerintem is logikátlan a bkk-s dolog. a kedvezményes jegyet az érvényes, kedvezményre jogosító igazolvánnal együtt kell, hogy használja az utas, szóval nagy valószínűséggel simán megbüntet az ellenőr, ha nincs matrica, és meghaladtad már a tankötelesség korhatárát.
2015. nov. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!