Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A tömegközlekedési eszközökön...

A tömegközlekedési eszközökön miért nem teszik fizetőssé a roller szállítást is?

Figyelt kérdés

Nem akarok rosszindulatú lenni, és nem mondanám ingerszegénynek sem az életem...de!


Engem marhára bosszant a sok rolleres (gyerek).

Egyrészt sok helyet foglal a roller, mert 99% nem csukja össze.(és vannak nagyobbak, amik nem összecsukhatóak)

Amikor leszáll nem győznek az emberek félreállni,amíg átcibálja azt a szart a tömegen.

Rendszerint a H5-ös HÉV-el utazom, iszonyú bosszantó, hogy a reggeli órákban lépni nem lehet, de a gyerek ott áll a rollerével, és egyszerűen útban van.

Arról meg nem is beszélve,hogy hogy közlekednek a megállóban, és a városban is az emberek között...Tök ügyes,hogy szlalomozgat, meg biztos nagy buli, de ha egyszer nekem jön akkor...nem csinálnék semmit, mert nem lenne etikus felrúgnom egy gyereket, de bosszantó.

Visszatérve a tömegközeledésre, szerintem ugyan úgy mint a kerékpárra, erre is kéne pénzt kérni, mindjárt nem lenne egy kocsiban 8-10 rolleres.A helyet meg ugyan úgy elfoglalja int a bringa...


2015. nov. 17. 16:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%

te is azok közé tartozol, akik nem voltak gyerekek...nehéz lehet egyből felnőttnek születni.

ezzel a jelenséggel együtt kell élni. lesz ez még rosszabb is..

például, ha már elérhetőbbek lesznek a drónok..

akkor fogunk csak nézni...

2015. nov. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván nem lehet cél kocsiba ülésre késztetni azokat, akik használható ráhordójárat helyett választják a rollert. Márpedig szerintem a kulturált rollerhasználat is az egyik módja az egyéni autóhasználat visszaszorítàsának ott, ahol nincs megfelelő eljutási lehetőség a tömegközlekedési eszközök megállóiig.


Leírásod alapján nem is a rollerekkel van a baj, hanem a használóik nincsenek felkészítve arra, hogy miként lehet màsok zavarása nélkül használni ezeket. Hit- és erkölcstan helyett áldozhatnának egy kis időt az iskolákban arra, hogy miként kell kulturáltan és biztonságosan közlekedni.

2015. nov. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
77%
A babakocsit nem akarod fizetőssé tenni? Hisz az is sok helyet foglal és kerülgetni kell?:D:D
2015. nov. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Volt rollerem,és gyerek is voltam, de kertvárosban laktam, kizárólag ott használtam, nem hinném,hogy sokakat zavart.

Engem viszont az zavar,hogy ezek az eszközök rengeteg helyet foglalnak, és miattuk sokak utazása kényelmetlenné válik.(például az enyém)

Milyen jó lenne ha a bringa is mehetne ingyen, és akkor mindenki feltuszkolná mondjuk a HÉV-re, így a 150 álló és ülőhelyből lenne 50 mert az egész szerelvény tele lenne biciklikkel.


Nem, a babakocsit nem tenném fizetőssé, a legtöbb tömegközlekedési eszközön kijelölt helyük van, ahová fel lehet velük szállni.Én ide már csak azért sem szállok mert nem akarom elfoglalni a helyüket.

Most megérte ezt a kérdést feltenni egy mínuszért?

Nem kötekedni kell,hanem válaszolni.

2015. nov. 17. 17:11
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha Téged zavar - amit meg is értek - akkor azt próbáltad már, hogy megkéred a gyereket, hogy csukja össze? :-)

Még az is lehet, hogy megtette volna, mert magától nem jut eszébe (ha már otthon nem tanították meg rá), hogy másokat zavar vele.

2015. nov. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Szólj, hogy csukja össze. Ha nem csukja, akkor összecsukod fe, de akkor lehet törik valami:)
2015. nov. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék gyerekekkel vitatkozni, meg nem az én feladatom megrendszabályozni az utastársaim.

Csak örülnék neki, ha a rollerek elterjedése miatt meghoznák azt a lépést,hogyha BKV-zgatni akarnak vele, akkor fizessék ki a vonaljegy árát, mint a biciklisek.

2015. nov. 17. 17:32
 8/15 anonim ***** válasza:
53%

Már ne haragudj, de nem vitatkozni kell vele, hanem megkérni. Ha TÉGED ZAVAR, akkor TE KÉRD MEG. A Te érdekeidért Te állj ki. Az azért nonszensz lenne, ha egy rollerre 350 ft-ot kellene fizetni - így is elég drága a BKV.

Ha a te logikád szerint haladok, akkor nemsokára azt is bevezethetnék, hogy aki 100 kg feletti, az meg fizessen dupla vonaljegyet, mert több helyet foglal el?

2015. nov. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Nincs nekem arra időm,hogy minden fél órában rászóljak valakire a rollere miatt.

De akkor pontosítok: minden össze nem csukott roller 350.Ha nem összecsukható fizessen vagy járjon gyalog, ha összecsukható, de nem csukja össze ugyan úgy büntesse meg a közteres/ellenőr mint azt aki nem lyukasztott jegyet.

2015. nov. 17. 17:44
 10/15 anonim ***** válasza:

5,8 vagyok.

Elmondok egy esetet, hátha "lejön" belőle, amit mondani szeretnék:

Takarítok x helyen, bejön y és mintha nem is léteznék, köszönés nélkül továbbhalad. Nos, úgy gondolom, a köszönés a legelemibb dolog és roppantul bosszant ez a fajta viselkedés (mellesleg szinte naponta találkozunk). Mit tegyek? Ráköszönök az illetőre (normálisan, nem vicsorogva :D). Nem köszön vissza. Másnap megint ráköszönök :-) Nem köszön. és ezt addig folytattam, amíg megtanítottam őket köszönni :D Most már előre köszön, SŐT!, még azt is mondja, viszlát :-)


Nem reménytelen az emberiség, hidd el. Te is tudsz magadért tenni, hogy ne bosszantson :-)

2015. nov. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!