Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Budapesten mennyire jellemző?

Budapesten mennyire jellemző?

Figyelt kérdés
Az hogy az emberek a reggeli dugók miatt késnek a munkahelyről iskolából? Azért kérdezem mert fel költözök rokonomhoz és onnan fogok járni dolgozni. (Főként a belváros érdekelne hogy reggel milyen? 5.kerületbe költözök.
2015. nov. 17. 18:43
 1/4 anonim ***** válasza:
93%
Jóval gyakrabban előfordul, mint vidéken. Az 5. kerület a dugózóna közepe, szóval onnan ne nagyon akarj autóval dolgozni járni. A tömegközlekedés jóval kiszámíthatóbb, bár természetesen egy-egy váratlan esemény ott is rádob a menetidőre - de azért mégsem vethető össze a belvárosi(!) autózás kiszámíthatatlanságával.
2015. nov. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Indulj el egy 10 perccel előbb. Rengeteg a párhuzamos közlekedési lehetőség, csak ismerni kell őket. Pl. ha látod hogy nem jár a 2-es villamos akkor gyorsan elmész egy utcát a 15/115-ös buszra, ha megtanulod a közelekdést és a bkkinfo.hu-n reggel megnézed hogy minden rendben van-e azokkal a járatokkal amikkel menni szeretnél akkor nem kell aggódni :) én mindig mielőtt elindulok otthonról vagy munkából lecsekkolom, így nem ér meglepetés. Ha valami nem jár akkor a futar.bkk.hu-n tudsz más útvonalat nézni magadnak
2015. nov. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A tömegközlekedés mondjuk sokkal kiszámíthatóbb, mint vidéken, egyrészt mert ha kimarad egy járat, akkor hamar jön másik, másrészt a párhuzamos járatok miatt, harmadrészt pedig mert van villamos, metró és hév, amelyek nem függenek a forgalomtól (a villamos a lámpáktól igen, de magától a forgalomtól az sem).
2015. nov. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Laktam egy ideig az 5. kerületben, csúcsidőben előfordult dugó. Én is azt javasolnám, hogy indulj el korábban, akkor biztosan beérsz. Reggelente sűrűn jár minden, ha az is jó, én a metróval vagy villamossal mennék, azok nem szoktak dugóban állni.
2015. nov. 20. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!