Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ilyenkor mit tehetek? #Budapes...

Ilyenkor mit tehetek? #Budapest #diak #matrica #heeelp

Figyelt kérdés
Egyetemista vagyok Budapesten. Ket hetente jarok haza videkre. Tudni kell rolam, hogy minden aprosagra rastresszelek. Abba a helyzetbe kerultem,hogy haza jottem videkre, megjott a diakom, de nincs rajta matrica az ideiglenes diakom pedig 29.-en lejar.. Tudok valahol igazolast csinaltatni, matricaztatni vagy valami? Szerdaig amugy se mennek suliba, matricat is legkorabban kedden tudnek csinaltatni. Megbuntet az ellenor igy? ez a helyzet eleg nagy szopoka azt hiszem... otlet?

2015. nov. 28. 02:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Nézd, a hashtag tuti nem segít, azt hanyagold. Mivel megérkezett a diákod, ragasztasd rá a matricát és kész. Addig pedig utazz teljes árú jeggyel. Ennyit ki kell bìrnod
2015. nov. 28. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hat ez segitett.. ne haragudj, de nem vagyok annyira eleresztve anyagilag, hogy teljes aron menjek fel pestre es ott is elhasznaljak 4x350ft jegyet, es ja.. ha mar jogosult vagyok ra, szeretnem maximalisan kihasznalni mert 4000ft nekem igenis sok penz. :)
2015. nov. 28. 03:02
 3/11 anonim ***** válasza:
58%

Bocs, de én is most kaptam diákit, és pontosan tudtam, hogy nem lesz rajta matrica (mondták is!) - azaz addig kell érvényesnek lenni az igazolásnak, amíg legközelebb be nem jutok a suliba...

Tehát ezt kicsit te cseszted el... :S

Két dolgot tehetsz szvsz:

Az igazolásod és a diákid birtokában berizikóztatsz egy diákjegyet Pestig és kimagyarázod a kalauznak, ha véletlenül kérné és problémázna a matrica miatt. Pesten a bérletet automatában meg tudod venni, az nem nézi van-e rajta matrica - ellenőr esetén szintén a papírral próbálod igazolni.

Másik, hogy belépsz egy telekocsi rendszerbe, és feljössz Pestre azzal, ők kb. vasúti félárú árában fuvaroznak.

2015. nov. 28. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
25%
Egyetemista létedre elég szerencsétlen vagy.
2015. nov. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
55%
Attól, hogy lepontozol, nem lesz jobb a helyzeted. Matricát az intézmény ad. Igazolást már nem kaphatsz, hiszen megvan már a diákod és amúgy is ugyanott adják, ahol a matricát. Másfajta igazolás nem jó. Ha nem múltál el 26, péntek 10-től vasárnap éjfélig vonaton tudsz 33% kedvezménnyel utazni.
2015. nov. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%
Írd rá alkoholos filccel a diákodra hogy #érvenyesmatrica2015/2 aztán szavazd le magad
2015. nov. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
58%

Ezért kéne előre gondolkodni, és a hét elején megkérni az ideiglenes diákot, nem az utolsó pillanatban...

...komolyan ennyire életképtelen ez a generáció, vagy csak szimplán az internet révén többel találkozom?

2015. nov. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
89%

Ha a BKK bérleted nem jár le akkor az ottani ellenőr nem fog megbüntetni, ugyanis a BKK-nál a bérlet vásárlásának időpontjában kell érvényes diákodnak lenni, tehát ha a bérletet régebben vetted és akkor még érvényes volt, akkor azt elfogadják.


A vonaton megkockáztathatod azt, hogy nem büntetnek meg, de szerintem vagy megveteti veled a jegyet vagy megkér hogy szállj le, mindkettő elég kellemetlen. Igazából te cseszted el mert kérhettél volna másik ideiglenes diákod ha előre gondolkodsz. Vagy kifizeted a teljes vonatjegyet vagy felmész még vasárnap és akkor hétfőn szerzel matricát.

2015. nov. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

azért azt tudni kell, hogy az ideiglenes igazolást 60 napra adják azt hiszem, és annyiszor adják, ahányszor szükséges, de csak azután adnak másikat, ha az előző lejárt. úgyhogy azt előre nem lehet tudni, hogy a lejárat előtt megérkezik-e a diák, és emellett még a matricát is el lehet-e rá kérni.


ahogy más is írta, megkockáztathatod a büntetést, hisz ha matricát nem is, de egy új igazolást azt kérhetsz(de szerintem a matricát is megkapod, elég idő eltelt már a tanév kezdete óta), és ha megbüntetnek, akkor maximum a már érvényes diákot bemutatod.


az mondjuk nem tudom, megéri-e neked, ha 1200 Ft-os eljárási díjat kell fizetned, ha út közben megbüntetnek.

ha a teljesárú jegy olcsóbb, mint 2400 Ft, akkor nyilván nem spórolsz annyit, hogy megérje.

2015. nov. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Barátom én életemben nem vettem még bérletet és egy évben körülbelül 4 jegyet használok el. Ha nincs rá pénzed ezt következmények nélkül meg tudod oldani Magyarországon. Lehet hogy nem tisztességes de ha így meg lehet oldani akkor én meg is fogom. 2x büntettek meg összesen 1*8000 és 1*16000 ft ra. Ha kicsit matekozol ez bőven megéri :)
2015. nov. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!