Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A vonatokon miért nem szabad...

A vonatokon miért nem szabad inni a csapvízből?

Figyelt kérdés

A Flirt vonatokon van egy piktogram, ami szerint tilos a csapból kifolyó vízből inni.

Viszont, ezzel a vízzel mossuk a kezünket vonaton.


Kézmosásra elég jó,de meginni már piszkos, vagy mi?



2015. dec. 1. 17:18
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Valószínűleg nem ivóvíz van a tartályban (kézmosáshoz és WC-öblítéshez tök felesleges is), illetve a rendszer kialakítása sem olyan, hogy a beletöltött ivóvíz hosszabb távon is iható marad. Kézmosásra, WC-öblítésre jó, de annyira nem tiszta, hogy nyugodtan ihass belőle. Persze lehet, hogy nem lenne tőle baja egy egészséges szervezetnek, de sokfélék vagyunk, van, akinek a gyomra még a csapvizet sem bírja.
2015. dec. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
Lennél annyira "igénytelen", hogy abból a vízből igyál? Nem mindegy, hogy külsőleg vagy belsőleg érintkezi a szervezetünk egy adott folyadékkal. A kezed is olajos lesz ha felrakod a bicikli láncot mégsem iszol olajat ember. A kezed is koszos lesz, amikor elesel, de mégsem eszel földet. Logika ember.
2015. dec. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%
Az ivóvízhálózatok minden pontján biztosítani kell bizonyos higiéniai előírásokat. Egy vasúti vízutántöltő rendszerben viszont rengeteg ponton kerülhet kintről szennyezés a tartályokba, ez nem ellenőrizhető könnyedén. Ezért mind öblítésre, mind kézfertőtlenítésre csak vegyszerekkel összekeverve alkalmas. Előbbi esetben fertőtlenítő-szagtalanító folyadék van belekeverve az öblítővízbe, utóbbi esetben meg ott a szappan. Ha viszont iszod azt a vizet, nincs fertőtlenítés, hacsak nem majszolsz el egy szappant előtte. De az meg szintén nem túl egészséges :)
2015. dec. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%
mert könnyedén elszaporodnak benne olyan bacilusok a tartályban amitől hasmenést kapnál
2015. dec. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
86%

"Lennél annyira "igénytelen", hogy abból a vízből igyál? "


Én már voltam annyira szomjas, hogy ittam belőle.

2015. dec. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Általában azért, mert nincs. A többit leírták az előttem szólók.
2015. dec. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem ivóvíz. Lehet hogy tiszta, de semmi sem garantálja.
2015. dec. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
88%
Te iszol a strandon a medencéből?:D Vagy fürdés után megiszod a fürdővizet?:D
2015. dec. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!