Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Csak engem zavar, hogy kb egy...

Csak engem zavar, hogy kb egy éve szélesebbek lettek a BKV (és amúgy más társaságok) bérletei is?

Figyelt kérdés

Nem tudom pontosan mikor változott meg a bérlet, lehet, hogy több mint egy éve, de az biztos, hogy szélesebbek mint régebben. Hogy honnan tudom? Nem férnek bele normálisan a legtöbb bérlettokba, míg a régiek belementek. Ez mi a fenére volt jó? :D Ha 1 mm-el szűkebbek lennének, akkor nem kéne tökölnöm 10 percet mire belepasszírozom a tokba és más is mondta, hogy ugyan ez a gondja...


(Szélesség alatt amúgy a téglalap alakú bérlet rövidebbik oldalát értem.)



2015. dec. 18. 15:37
 1/8 anonim válasza:
100%

Nem csak téged zavar :) Én mindig behajtottam a szélét 2 oldalon és akkorára hajtottam, mint a régi.

Most decemberben kaptam bérlet vásárláskor egy új átlátszó tokot és elhatároztam, hogy nem hajtogatok (nincs annyi hely). 15 percembe került belepasszírozni...

U.i: a MÁV-nál nem változott a bérlet szélessége.

2015. dec. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
25%
Nyilván megkapta valamilyen Fideszes kötődésű cég a bérletek gyártását, majd az új tokot is ők fogják gyártani hozzá, ha a régiekbe nem férnek be.
2015. dec. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Már lassan a falra mászok tőle :D Tudom, hogy apróság, de az ilyen apró bosszantó dolgok nagyon el tudják venni az ember kedvét mindentől arra a 10 percre, amíg ezzel foglalkozik.... épp most paszíroztam bele egy vidéki busztársaság bérletét a tokomba...
2015. dec. 18. 17:21
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A BKK-nál valóban szélesebbek lettek a bérletek akkor, amikor elkezdték ellátni QR-kódokkal azokat, mert máshogy nem nagyon akart kiférni. Engem speciel nem zavar, mert közel azonos méretű egy bankkártyával, igazolvánnyal.
2015. dec. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem, engem egy cseppet se zavar.:D

Az én bérletemnek majdnem a felét le kell vágni, majd félbe hajtani. :D:D:D

2015. dec. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon is igazad van, hogy kiírod ide ezt a kérést / véleményt, sokan már meg se merünk szólalni, mert hogy jön az ember ahhoz, hogy ez legyen a legfőbb problémája. Pedig ezekből a véget nem érő apró meg nem olyan apró erőszakkal a képünkbe tolt kutyanemkérte ótvarságaikból áll össze az ember egész napi csodás kínszenvedése.


Hogyne növekedett, két ízben is. Ezek ebben a hosszúkás diákigazolványokban gondolkodnak, (máshoz még nem is volt szerencséjük, de már pozíciókban vannak,) a hagyományos felnőtt bérlettokokba viszont merőlegesen kellett a bérletet behelyezni. Már a tavalyi is hosszabb lett, így lehajtásra szorult, az idei meg már akkora, hogy lehajtani se lehetett hogyan, kénytelen voltam külön tokot hozzáragasztani, és az egyikben van a bérletigazolvány üresen, a másikban a bérlet. Hát zseniális. Mielőtt még vki kitalálná, hogy mért nem próbálok szerezni újfajta bkv-tokot, akkor azért, mert semmire nem jó, mert még másik négyféle igazolvány is abban van elhelyezve, továbbá a MÁV-bérlet szintúgy, ami aztán garantáltan nem az a formátum. Érdekes módon a régi bkv-s tokokkal még kompatibilis volt 7-8 éve ugyabár, és a hátuljába be lehetett csúsztatni azt is.


És nem igaz az állítás, hogy a MÁV-bérlet nem kezdett növekedni, csak az ezredforduló óta a negyedik fajta van kitalálva, és abból három különböző méret: az is egyre nagyobb, és nincs az országban olyan kapható tok (meg aztán zseb), amibe az beleférne, meg amúgy sem gondolom, hogy ebbe az irányba kéne lépegetniük. Aztán akit csak látok, össze-vissza be van mindenkinek hajtogatva az a csodás bérlet.


Nem igaz, hogy nem fért rá másképp a biztonsági csík, ezek hazugságok, amikor a 90%-a a bérletnek sületlenségekkel van teleírva, minthogy mi az állami vállalat adószáma, meg a Tóth Pirikének a www-címje, meg minden lónyavalya... Szerencsétlen jegyvizsgáló is alig tudja kibogarászni azt az egyetlen nyomorult dátumot, ami valóban kéne neki.


Gondolom, ez is úgy működik, hogy amikor az újabb fajta jegynyomógépeket beszerezik ezek a dilettáns állatok, akkor csöppet sem az éppen forgalomban lévő nyolcmillió bérlettok mérete és pláne nem az utas kényelme a szempont, hanem hogy melyik külföldi gyártótól kapták a vastagabbik kenőpénzt... Meg eleve kilobbizzák, hogy minden szrukat eladhassanak itt, amire amúgy a kutyának nem lenne szüksége, ami meg tényleg kéne, az a fejünkre dől.


Nem is beszélve ezekről a ordenáré ostobán elrendezett járművekről, amikben egyetlen egy ülést sem bírnak már úgy elhelyezni, hogy abba egy 'lába is van' ember egyáltalán be tudjon valahogy ülni. Egyszerűen megalázó! Pedig attól, hogy alacsonypadlós valami, attól még (némi ésszel) lehetett normális, használható üléssort kihozni benne, valahogy tíz meg húsz éve még prímán ment a dolog! Ezeknek a dilettáns állatoknak már idáig nem fut az agya, de a nyálukat azt nagyon tudják verni! Mindenbe, amibe (kutyanemkérte) beleütik az orrukat, ott aztán garantáltan egy kínszenvedéssé tettek eddig mindent.

2015. dec. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

"Hogyne növekedett, két ízben is. Ezek ebben a hosszúkás diákigazolványokban gondolkodnak, (máshoz még nem is volt szerencséjük, de már pozíciókban vannak,) a hagyományos felnőtt bérlettokokba viszont merőlegesen kellett a bérletet behelyezni."


Hidd el, az én diákigazolvány tokomba se fér bele a felsőoktatási bérlet :D Ahogy közeledek tanulmányaim végéhez, úgy fér bele egyre kevésbé a bérletem :D


A QR-kód meg akkora rajta mint a fél körmöm és alig foglal helyet :D


Ja amúgy még valami: ezek az új formátumú bérletek csak nálam kopnak? Hónap végére már kb el sem lehet olvasni rajta a lejárati dátumot, pedig ki se szedem a tokból... szimplán a tinta "átragad" a tok átlátszó műanyag részére.

2015. dec. 19. 11:51
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet azért csinálják kopósra, hogy hó vége felé lehessen büntetni olvashatatlan lejárati dátum miatt :)
2015. dec. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!