Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Railjet-en lehet szállítani...

Herold and Kumar kérdése:

Railjet-en lehet szállítani kutyát?

Figyelt kérdés
Van egy közepes testú jólnevelt kutyusom és érdekelne hogy szállító box nélkül az ölemben tudnám-e utaztatni és ha igen akkor arra a jegy vétel hogy működik vagy egyéb infók :) köszi

2015. dec. 21. 21:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem kutyajegyet vehetsz neki, de szájkosár az kell rá mindenképp..
2015. dec. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Belföldi forgalomban nem:


A 2. osztályú személykocsiba díjfizetés nélkül bevihető megfelelően csomagolva egészségügyi vizsgálat nélkül szállítható kis élő állat, ha a csomagolás (kosár, ketrec, láda) biztosítja, hogy az állat abból az utazás során nem szabadulhat ki, és a csomagolás alkalmas arra, hogy az utasokat, az utasok ruházatát és kézipoggyászát, valamint a vasúti berendezéseket megóvja.


A kísérő kutya és a szolgálatban lévő rendőrségi kutya kivételével nem vihető be élő állat


az 1. osztályú kocsiba,

az étkezőkocsiba,

a pót- és helyjegyköteles, vagy helyjegyköteles vonatba és kocsiba.

Az utassal együtt szállított kutyáért élőállat viteldíjat kell fizetni, függetlenül attól, hogy az utas a kutyát pórázon, szájkosárral ellátva tartja, vagy kosárban, ketrecben, ládában vagy más tartályban viszi be a személykocsiba. Egy utas legfeljebb két kutyát vihet magával. A 2. osztályú fülkés kocsi fülkéjébe a kutya csak az ott ülő valamennyi utas beleegyezésével vihető be. A 20 kg-nál nehezebb, nagytestű kutya csak a személykocsi peronján szállítható.


----------------------------------------------------------


Nemzetközi forgalomban igen:


Kisebb állatok (macska, madár, stb.) olyan zárt tartóban, amely a kiszökést megakadályozza, és amelyben a többi utast nem zavarják, díjmentesen szállíthatók.


Az étkezőkocsikba és egyes 1. osztályú kocsikba állatok bevitele tilos, az éjszakai kocsikban pedig csak bizonyos esetekben, általában az egész fülke lefoglalásakor szállíthatók.


Kutyák általában féláron – viszonylati és menettérti kedvezményes menetjegyek esetében a kedvezményes ár feléért – szállíthatók nemzetközi forgalomban, kizárólag szájkosárral és pórázon. Az árak célállomástól függőek.


Az étkező-, fekvőhelyes- és hálókocsikba, valamint egyes 1. osztályú kocsikba a kutyák bevitele tilos.


A vakvezető kutyák szállítása díjmentes, és azokra az előbbiekben felsorolt korlátozások nem vonatkoznak.

2015. dec. 21. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Azthiszem intercityken nem lehet kutyát szállítani (vagy biciklit nem lehet? - már nem emlékszem, valahol olvastam), de lehet az is hogy a kistestű kivétel.

Ezzel most nem azt akartam megcsillogtatni hogy nem tudom, hanem szerintem menj oda egy pénztárba és kérdezd meg, vagy esetleg a máv telefonos ügyfélszolgálatán :)

2015. dec. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Utolsó: nemzetközi forgalomban sokszor csak hely/pótjegyköteles vonat áll rendelkezésre, ezért más a szabályozás mint belföldön. Ráadásul a belföldi korlátozás is avíttas...
2015. dec. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2015. dec. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek szereztem szállító dobozt és közölték hogy nem kell :D úgy hogy akkor már ezt is tudjuk :)
2015. dec. 27. 11:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!