Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha metrónál a mozglépcső...

Ha metrónál a mozglépcső tetején érvényesítem a vonaljegyemet, azt át kell adni az ellenőrnek hogy eltépje?

Figyelt kérdés
vagy látta hogy érvényesítettem és akkor ennyi?
2015. dec. 23. 09:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Általában csak megnézik, ellenőrzik.
2015. dec. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
48%
Nem kell atadni. A fent acsorgo orkok a berletet is csak nagyjabol nezik, akarmilyen cetlit mutathatnek, sz**nak tenylegesen ellenorizni...
2015. dec. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :)
2015. dec. 23. 10:21
 4/6 anonim ***** válasza:

Másodikhoz: Aha! Rengeteg olyan esettel találkozom, amikor még nem is utaztál, de már írják a csekket.

Annyi biztos, hogy az egyébként fényképes igazolványhoz kötött bérlethez nem szokták kérni a kapcsolt iratot.


Ha kéri, akkor át kell adni, ha nem, akkor nem. Volt egy időszak, ami értelmesnek tűnt, amikor csak befelé ellenőriztek, kifelé nem. Nekem ez azért volt szimpatikus, mert bliccelést megelőző intézkedés.

Most meg az van, hogy volt, egy Deákos átszállásos utamon 4-szer (!) kellett mutatnom a bérletem.

2015. dec. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
diákot nagyon is szoktak kérni
2015. dec. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Akik fent BEENGEDÉSNÉL dekkolnak, azok nem klasszikus értelemben vett "ellenőrök", hanem biztonsági őrök, semmidet nem vehetik el, csak szemmel ellenőrizhetnek

Az a dolguk, hogy meggyőződjenek az utazás jogosultságáról, amit lényegében egy gép végez el a jegyen, nem pedig humán erőforrás.

Egy képzett BKV jegyellenőrnek lehet dolga a jegy betépése akkor, ha a járművön (busz, villamos) elromlott a jegykezelő berendezés.

2015. dec. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!