Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha kiköltözök Szigethalomra,...

Andix89 kérdése:

Ha kiköltözök Szigethalomra, hogy a legjobb, és legolcsóbb a tömegközlekedés Budapestre? A szigethalmi Gyöngyösi utcai megállóból kéne eljutnom a Bp. Haller utcáig!

Figyelt kérdés
Azt gondolom, h volánbusszal a hévig, aztán hévvel a Közvágóhídig, onnan meg két megálló a 2-es villamossal! De nem értem ezt a jegyvásárlást hogy éri meg venni bérletet, ha van bkk bérletem hogy megy ez a kiegészítő a hévre? meg azt lehet venni havi bérletbe is? meg még a volánbusz? Aki tudja magyarázza el légyszi! Köszönöm!

2016. jan. 10. 21:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Sehogy nem olcsó. Én itt élek pár éve, és inkább kocsival járok minden nap (közvágóhídon keresztül a budai oldalra).


Ha már volán busszal mész, akkor csak arra vegyél bérletet, és ne a hévre. A volán buszról leszállsz Pesterzsébeten, és onnan a 23-as busz elvisz a Haller utcáig.

Így csak 1 kiegészítő bérlet kell a BKK bérlet mellé.

2016. jan. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
aha, akkor majd ezt a verziót is megnézem! Köszi a választ :)
2016. jan. 10. 22:13
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Megjegyzem, a helyközi szakaszra szóló bérletet elvileg köteles a munkáltató 86%-ban megtéríteni.
2016. jan. 10. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hát olyan maszek cégnél vagyok, ahol ez nem játszik, de köszönöm!
2016. jan. 10. 23:45
 5/11 anonim ***** válasza:

A Volánbuszra kell egy 5 km-es helyközi bérlet Szigethalom, Gyöngyösi utca és az autóbusz-állomas közé, plusz egy 15 km-es HÉV-bérlet Szigetszentmiklós-Gyártelep és Millenniumtelep közé. (10,5 km a díjszabási távolság, az pech, mert 10,0-ig olcsóbb lenne). Onnan pedig már a Budapest-bérlet érvényes.


A munkáltatód köteles kifizetni a Volán- és HÉV-bérleted 86 százalékát, ez nem választás kérdése. Persze ha olyan bőséges a munkaerő a szakmádban, hogy rögtön lenne helyetted más, akkor óvatosan kell ez ügyben ugrálni - mindenesetre tudd, hogy ez a költségtérítés törvény szerint jár neked.


Az olcsóbb opció biciklizni. A HÉV-ig bringa, arra bérlet mondjuk a Kén utcáig (20 km-es elég, Vágóhíd már 25 km), plusz bringabérlet hozzá és onnan már mehetsz a Hallerre két keréken.

2016. jan. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
hú, köszönöm, valami ilyesmit bogoztam ki én is a neteten, de bonyolultnak tűnt nem voltam biztos itt a km-be. Meg még esetleg annyit tudnál h a 15 km hév kiegésézítő meg a 5 km volánbusz mibe kerül? a hévre valami 9000 körülit néztem talán, a buszt meg be se engedte ütni. Ezt a a 86 %-ost meg akkor csak meg említem a munkáltatómnak h kérdezze meg a könyvelőt h mi ez, meg hogy megy.
2016. jan. 12. 05:46
 7/11 A kérdező kommentje:
aha, most találtam olyat h a volánbuszra 5 km-eset kell vennem az a legkisebb és az 6000 forint??? az igen! hát azt a két km-es szakaszt lehet másképp kéne tényleg megoldani! és akkor még várjad is a buszt, bár néztem h jár 4 ami jó, csak jön mindig egy úgy hogy nem kell rá sokat várni, viszont olyat is néztem, h fele nem áll meg a Gyöngyös utcai megállóban, azt meg még egyenlőre nem tudom h honnan tudom h ez most meg áll, vagy nem áll, lehet meg vannak jelölve valahogy, vagy nézni kell a menetrendet? na de mind1! 6000 ft pfff
2016. jan. 12. 05:53
 8/11 anonim ***** válasza:

Kisétálsz a Mű útra, felszállsz a volán buszra a "Bucka Gyöngye" nevű megállóban, és leszállsz "Budapest, Pesterzsébet felsőn". Ott átszállsz a 23-as buszra, ami elvisz a Haller utcáig.

Minek bonyolítod helyi járattal.


De ezért írtam, hogy borzalmas (és drága) Szigethalom közlekedése, ezért járok én is kocsival

2016. jan. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
és ha kocsival jársz dolgozni azt még megkérdezhetem h mennyire nagy a dugó reggel meg délután? bár nem tudom a munkaidődet, engem ez a reggel 7-8 délután 4-5 óra érdekelne, mert azt mondják az M0 miatt csak araszolva lehet haladni és nagyon gáz autóval!
2016. jan. 12. 17:16
 10/11 anonim ***** válasza:

Az M0 valóban időigényes. A felhajtónál van dugó reggel.

Mivel a Dunapart közelében lakom, így Taksony-Dunaharaszti-Soroksár útvonalon járok.

Max 40-45 perc alatt bent vagyok.

Hazafelé még jobb, ugyanarra jövök, jól lehet haladni végig.

Délután az elkerülőn van dugó a reptér-Tesco-Tököli körforgalom útvonalon. Ezért nem jövök az M0 felé délután se.

2016. jan. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!