Kezdőoldal » Utazás » Európa » 4 napra megyek Londonba, mi a...

4 napra megyek Londonba, mi a legjobb megoldás a tömegközlekedés fizetésére?

Figyelt kérdés
Vegyek oyster card-ot és töltsem fel? Akkor ha nem használom el róla az összes kreditet visszaigényelhetem? Vagy vegyek 7 napos travelcardot az 1-2 zónákba (a 2-es zónában van a szállásunk) mert azon kívülre úgysem megyünk és így letudtam? Csak azzal az a baj, hogy 30 fontba kerül és nem tudom, hogy leutaznánk-e. És ha jól olvasom az oyster cardnál is van felső határa annak, amit kifizetek, a napi travelcard ára. Abból pedig az off-peak 7.30 egy napra, szóval 4 napra is maximum 29 font. Tényleg úgy működik, mint gondolom? És ha a belvárosban szeretném a nevezetességeket nézegetni mennyit kell majd a tömegközlekedést használnom? A queens road-on van a szállás southwark-ban, a queens road és a peckham rye overground megállók közelében.
2013. márc. 7. 10:26
 1/7 anonim ***** válasza:

A belvárosban is sokat fogtok metrózni, buszozni még ha csak a nevezetességeket is nézitek, szóval szerintem jobban meg fogja érni a 7 napos travel card mintha csak feltöltenéd és akkor nem kell azt nézni hogy mikor fogy le.

Az üres kártyát magát 100% hogy vissza tudod váltani a tube pénztáraknál (5 font), de hogy a creditet is visszaadják-e ebben nem vagyok biztos.

2013. márc. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az utolsó pennyt is visszaadják és persze az oyster kártya kaucióját is. Nekünk kb 0,2 font maradt plusz a kártya díj de mindent visszakaptunk.


Hogy mi éri meg azt te tudod annak alapján, hogy mennyit akarsz utazni. Nem vagyunk egyformák, van aki sokat gyalogol és van aki szinte semmit.

2013. márc. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem egyszerűbb, ha veszel egy három napos travelcardot és az utolsó napra egy egy naposat.
2013. márc. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

En is egy hetes travelcardot vennek. Tuti leutazzatok az arat, fogtok menni egy csomot es igy nem kell aggodnotok sem. Jo dolog az Oyster, annak, aki hosszabb idore megy ezt szoktam javasolni, de ti rovid idore mentek. Hasznaljatok ki minden napot a vegtelensegig. Azt pedig travelcarddal kenyelmes.

3 napos travelcard amugy nincs.

2013. márc. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem tudjátok véletlenül, hogy a days out-os 2 for 1 kuponok a travelcarddal is érvényesek-e? Mert mindenhol azt olvasom, hogy érvényes vonatjegy kell, de azt is olvastam, hogy elvileg ha a national rail irodáiban veszek travelcard-ot akkor az érvényes ide is, de ha az oysterre töltik, akkor nem.. Szóval a papír alapú kell. De akkor ezzel a travelcarddal tudok ugyanúgy utazni a tömegközlekedéssel? Akkor is ha csak pl az 1-2 zónákba veszem meg a travelcardot?
2013. márc. 11. 01:12
 6/7 anonim ***** válasza:
Tényleg nincs három napos, elnézést. Pár éve még volt. Így viszont tényleg a hétnaposat érdemes venni, mert olcsóbb, mint négy egynapos. A pay as you go egy turistának szerintem csak macera, fölösleges.
2013. márc. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha azt írja, hogy a National Rail irodájában megvásárolt travelcard is megfelel nekik a 2 in 1 kedvezményre, akkor az úgy is van. Egy travelcard pedig travelcard akárhol is veszed. Megteheted azt is, hogy amikor megérkeztek a reptérre, akkor ott veszel egyrészt egy jegyet be a városba, másrészt meg egy 1-2 zónás travelcardot már vagy aznaptól vagy másnaptól. És akkor tuti National Rail irodás travel cardod lesz.


Ha nem lesz oysteretek, akkor bárhol is veszitek kártya alapú lesz a travelcard. Oystert ehhez felesleges kiváltanotok... hacsak nem akartok 2in1 kedvezménre, használni. De számoljatok 5 font deposittal, amit ugyan visszakaptok, de lesz vele macera, mert vissza kell majd váltanotok, amikor eljöttök, és onnan már nem lesz jegyetek sem. Szóval a visszaváltást érdemes nagyon utolsó pillanatra hagyni, amikor már csak a reptérre utaztok és ahhoz nem kell ez a travelcard.

2013. márc. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!