Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Van hely jegyem visszafelé,...

Van hely jegyem visszafelé, vagy nincs?

Figyelt kérdés

Üdv, ma vettem egy vonatjegyet A-ból B-be, C ponton át kell szállni.

Úgy kérte mint retúr jegy.

1. kérdés: miért nincs ráírva, hogy retúrjegy?

2. kérdés: A-ból C-be IC megy, ahova kaptam helyjegyet, visszafele is lesz helyem? Vagy ugyanazon a helyen fogok ülni? Mert a retúrjjegy 14 napig érvényes, honnan fogják tudni, hogy épp melyik nap fogok visszautazni, vagy egész 14 napig azt az ülőhelyet lefoglalják(kötve hiszem)?

Hogy van ez?

Vagy visszafele az állomáson kell vennem ismét helyjegyet?


Előre is köszönöm a válaszokat.



2016. jan. 12. 16:27
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
bocsi a helyesírási hibákért, de nem néztem át, amit írtam...
2016. jan. 12. 16:28
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Olyan, hogy "retúrjegy", hivatalosan nincs: menettérti jegynek hívják, és rá van írva a jegyre, ha ilyen. Ha nincs ráírva, akkor nem menettérti, vagyis csak egy útra szól, visszafelé nem érvényes. (Egyébként menettérti jegyet csak 100 km feletti távolságra adnak ki.)


Hogy van-e helyjegyed, neked kellene tudnod. Az egy külön szelvény, rajta a kocsi- és ülésszámmal. Menettérti helyjegy nem létezik. A helyjegy egy adott napra és vonatra szól: amikor kikéred a jegyet, neked kell megjelölnöd az utazás napját, és a vonatot.


Szóval előfordulhat, hogy a pénztárossal félreértettétek egymást, és most sem menet-, sem helyjegyed nincs visszaútra. Helyjegyed biztosan nincs, ha nem látsz ilyet.

2016. jan. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Most ahogy átszámoltam, hogy mennyit fizettem, ez jött ki:

egy út oda, egy út vissza, és egy helyjegy.

Tehát ezek szerint, vissza kellesz vennem helyjegyet.

És azt nekem aznap kell megvennem(egyáltalán lesz e hely)amikor jönnél, vagy lehet azt hamarabb is?

2016. jan. 12. 16:39
 4/16 A kérdező kommentje:

Az út kb. 250 km.

Odafele biztos vagy helyjegyem. Csak visszafele nem tudom.

Én mondtam a pénztárosnak, hogy melyik napon jönnék vissza, azt mondta, hogy ez a jegy 14 napig érvényes.

2016. jan. 12. 16:42
 5/16 anonim ***** válasza:

Lehet hamarabb.


Viszont az igék ragozására egy kicsit több figyelmet fordíts, mert nagyon zavarosan fogalmazol.

2016. jan. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
A helyjegyet mindkét útra külön kell megvenni. A másik jegy tényleg 14 napig jó a visszautazásra, de a helyjegyen rajta kell lennie konkrétan, melyik nap, melyik járattal utazol.
2016. jan. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
70%

Akkor a pénztáros nem volt a helyzet magaslatán. A menetjegy tényleg addig érvényes, de a helyjegyet illene megkérdezni visszaútra, ha odaútra adott ki. De ez most már mindegy.


Vehetsz előre is helyjegyet, nem muszáj aznap megvenni.

2016. jan. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
A jeggyel bármelyik nap utazhatsz visszafelé az érvényességi idején belül, a helyjegyet meg indulás előtt kell megvenned (lehet közvetlenül előtte is, de most is megveheted). Ha nem pénteken vagy vasárnap délután utazol, akkor 120 Ft-al olcsóbb a helyjegy, ha legalább 1 nappal előbb megveszed.
2016. jan. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Bocsi a hibákért, csak én úgy vagyok ezzel, hogy egyszerre kétféleképpen akarom kifejezni a gondolataimat, és akkor összezavarodok, és nem szoktam visszaolvasni, amit már egyszer leírtam.


Szóval, ami a kérdést illeti: megnéztem a jegyet, és rajta van, hogy menettérti - szóval mondhatni retúrjegy.

És csak odafele van megvásárolva a helyjegyem.

Valószínűleg, majd kellesz vennem visszafele is.


Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát, adok érte zöld pacsit.


És még egy kérdés: Budapesten metróval való utazáshoz hol lehet venni jegyet(automatában vagy pénztárnál) Egyáltalán milyen jegy kapható: 1 órás, vagy pár megállós?

2016. jan. 12. 16:52
 10/16 anonim ***** válasza:
40%
Pénztárnál és automatánál is vehetsz jegyet metróra. Van 3 megállóra érvényes, ezt szakaszjegynek hívják, és 300 Ft-ba kerül, és van 80 percig korlátlan távra érvényes, ezt vonaljegynek hívják, és 350 Ft-ba kerül.
2016. jan. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!