Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha elfogy az összes helyjegy...

Ha elfogy az összes helyjegy egy belföldi IC-re, de halaszthatatlan dolgom van, helyjegy hiánya miatt milyen büntetést szabhatnak ki rám?

Figyelt kérdés
2016. jan. 16. 22:45
 1/6 anonim ***** válasza:
33%
Úgy tudom (nem biztos) hogy akkor az előtérben kell állnod..
2016. jan. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
1. osztályon szerintem mindig akad hely. Egyébként lezavarnak a vonatról, esetleg adnak helybiztosítás nélküli pótjegyet.
2016. jan. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

„Vasúti Menetdíjtáblázatok

C. FEJEZET

PÓTDÍJAK, DÍJAK

ÁFA-mentes

1./ A megállapított menetdíj vagy pótjegy díján felül 500 Ft pótdíjat fizet a vonaton az, aki

c) a helyjegyköteles vonatra érvényes helyjegy nélkül szállt fel.

d) a belföldi forgalomban a pót- és helyjegyköteles vonaton érvényes pót- és helyjeggyel nem rendelkezik.”

[link]



„A MÁV-START VASÚTI SZEMÉLYSZÁLLÍTÓ ZÁRTKÖRŰEN MŰKÖDŐ RÉSZVÉNYTÁRSASÁG SZEMÉLYSZÁLLÍTÁSI ÜZLETSZABÁLYZATA

A vasúti személyszállítási szerződés általános feltételei

2. CÍM

Szerződéskötési kötelezettség és annak korlátozása

2.3. A vasúti társaság a személyszállítást megtagadhatja, illetve az utast a személyszállításból kizárhatja, ha az utas:

c) érvénytelen jeggyel vagy menetjegy nélkül utazik és menetjegyet az ellenőrzéskor sem vált,”

[link]


Tehát, a vonaton a pótjegy díján felül 500 Ft pótdíjat kell fizetni. Az utazásból csak akkor zárják ki, ha ezt megtagadja.

2016. jan. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Keress egy másik vonatot (ami nem IC), esetleg menj korábban, ha meg tudod oldani. Ha nem megoldható, akkor vegyél helyjegyet az 1. osztályra (ha van még hely), vagy 500 Ft-os pótdíjjal vehetsz a vonaton is helyjegyet, de ebben az esetben csak az üres helyekre ülhetsz le (hátha valaki lekési a vonatot). Próbálkozz még, mert indulás előtt 1 órával legkésőbb vissza lehet váltani a jegyet, ha szerencséd van, valaki visszaváltja. Válaszd ki a számodra legjobb lehetőséget.
2016. jan. 16. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
2: le biztos nem zavar, udvariasan megkér, hogy hagyjam el a járművet
2016. febr. 24. 07:43
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Október 23-án utaztam pár éve Pestről Sopronba, nem tudom mi volt aznap, de 3 órával a vonati ndulás előtt már csak első osztályra tudtunk jegyet venni. A lényeg a vonaton ami IC volt még az első osztályon is álltak az első osztályú jegyesek, mert indulás előtt akarták a hely jegyet megvenni a menet jegy már megvolt, vagyis az egyik hölgy ezt magyarázta. De a másod osztály durvábban nézett ki, gyakorlatilag álló pótjegyet kellett venniük, ami szerintem felháborító. Ez a MÁV divata, a Railjet nemzetközi vonatot is elinditották álló jegyekkel, aztán az osztrák határon megálitották a vonatot 200 embert leszálitottak áttettek másik vonatra, mert nem lehet állva utazni, vagyis ausztriában. Tehát szépen veszel pótjegyet, csak nem fogsz ülni.
2016. febr. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!