Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Kaphatok valamilyen támogatást?

Okrwdw kérdése:

Kaphatok valamilyen támogatást?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

A munkahelyem Salgótarjánban van, és itt élek a szüleimmel.

Hamarosan tervezünk párommal összeköltözni Budapesten.


Egy olyan kérdésem lenne, hogy mivel naponta kéne oda-vissza mozognom, létezik bármilyen támogatás amit igénybe vehetek, hogy olcsóbb legyen az utazásom?


2016. jan. 19. 12:44
 1/8 anonim ***** válasza:

A munkáltatónak fizetnie kell a helyközi bérlet 86%-át. Ez persze csak akkor működik, ha hivatalos, bejelentett lakcímed van. Emellett biztosan nem is fogják ezt jó néven venni, hiszen úgy vettek fel, hogy helybéli vagy. Ha meg köcsög a cég, akkor majd valahogy elintézi, hogy felmondhasson neked.


Viszont én sem értem, miért költözöl így el? Salgótarjánban biztosan olcsóbb az albérlet is, meg úgy összességében olcsóbb az élet. Emellett a napi ingázás az kb. 5-6 óra, ami szerintem vállalhatatlan. Olyan jó a munkahely, vagy annyira fontos összeköltözni most? Szerintem érdemesebb lenne Budapesten munkát keresni, ott a bérek is magasabbak.

2016. jan. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Vagy a munkáltatód fizeti a 86%-ot, vagy veszel vonatra Máv start klub bónusz vagy vip kártyát. Viszont naponta ingázni ilyen távon nem éri meg.
2016. jan. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Biztos lehetsz abban, hogy a munkáltatód rövidesen felmond Neked.


Párod nem tud oda költözni?

2016. jan. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerinted a munkáltatónak érsz annyit, hogy havi 70-80000-et fizessen az ingázásodért? Keres helyetted mást, neked is új munkahelyet kell keresned Budapesten. Ekkora távolságon az ingázás egyébként se vállalható, hajnali 5 körül kéne indulnod, hogy beérj 8-ra.
2016. jan. 20. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Este pedig kb. 8-ra èrsz haza
2016. jan. 20. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A munkáltatóm nem fog felmondani, mivel apámé a cég :D


Nyilván nem egy szép dolog, ezért nem is akartam ezt részletezni.

2016. jan. 30. 09:15
 7/8 A kérdező kommentje:

Nekem viszont Pestre kell költöznöm, ennél jobb munkahelyem viszont úgysem lesz mint itt...

Ha heti 2-3x bejárnék dolgozni, az bőven elég lenne.

2016. jan. 30. 09:16
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor kaphatsz támogatást és nem is rúgnak ki!
2016. jan. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!