Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha segítünk felszállni/leszáll...

Ha segítünk felszállni/leszállni egy babakocsival közlekedő nőnek, hogy illik? (többi lent)

Figyelt kérdés

Ha fel szeretne szállni a babakocsis nő, kinek illik neki segítenie: egy, már fent a járművön álló utasnak vagy egy éppen szintén felszállni készülő utasnak?

És leszálláskor kinek illik neki segítenie: egy utasnak, aki a megállóban áll, és fel szeretne szállni, vagy egy éppen leszálló utasnak?


A segítőnek inkább a babakocsi alját ,,illik" fognia, ugye?

Ha pl. segíteni szeretnék egy babakocsival leszálló nőnek, de én tovább utazom, akkor illik úgy, hogy ő a babakocsi alját fogva hátrafelé leszáll, én pedig fentről (illetve majd az alsó lépcsőről) segítem, és a babakocsi fogantyúját fogom meg közben,? És ha letettük a babakocsit a földre, visszaszállok a villamosra.


Kicsit lehet, hogy túlbonyolítom, de kisbabás anyukák írhatnának, hogy nekik hogy jobb vagy kényelmesebb :)


2016. febr. 1. 22:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha felszáll akkor az segít aki szintén felszáll. Ha senki nem száll fel, de állnak a jármű ajtaja előtt, és az anyuka kér segítséget akkor ő segít.

Leszállásnál az segít aki szintén leszáll-.

2016. febr. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg az segít, akiben van elég emberség függetlenül, hogy le-vagy fel száll.
2016. febr. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én egyszer úgy segítettem fel egy hölgynek, hogy csak épp a buszmegálló felé volt dolgom, akkor most melyik csoportba tartozom?


Szerintem amúgy is totál mindegy, hogy jön, megy vagy épp nem is utazik, ha valakiben van ennyi emberség, az ezektől független is segíteni fog, minden helyzetben illendő ha úgy vesszük.

2016. febr. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Bárki (úgy értem bárhol van) részéről jól jön a segítség. A legjobb ha eleve azt kérdezed, h "Hogy tudok segíteni?". Majd megmondja az anyuka,h hol fogd a babakocsit. De legtöbben a babakocsi alját fogják meg, mert a karfat ugye eleve fogja az anya. Olyan is van h kisebb babakocsit egy az egyben felkapnak és le/fel emelik.
2016. febr. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindegy hogy fel vagy leszállsz, vagy éppen nem is akarsz leszállni. Egy fiatal fiúnak, ha nincs más a közelben, illik ilyenkor segíteni. Az elejét kell megfogni a babakocsinak valamilyen stabil ponton.

Ja de én férfi vagyok, de régebben mikor buszoztam, mindig örültek a segítségnek.

2016. febr. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
48%

Bárki aki segít nekem vagy segített az jól esett. Volt minden esetem. Jól esett, hogy gondoltak rám. Sajnálom, hogy az emberek 70%-a nem így gondolja. :(

Nekem mindig alul fogták meg, néha ha esős idő volt, felajánlottam egy zsepit vagy nedves kéztörlőt, hogy ha vizes akkor töröljem eg a kezét, minimum ha segített. :)

Ha Te ilyen segítőkész vagy, akkor köszönöm minden anyuka nevében! :)

2017. okt. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!