Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A holnapi nap minek számít a...

A holnapi nap minek számít a tömegközlekedésben?

Figyelt kérdés

Munkaszüneti nap vagy szabadnap?

A busznál, amit kinéztem magamnak, az van feltüntetve, hogy munkaszüneti napok kivételével mindig közlekedik?

Akkor ez most mit jelent?Megy holnap vagy nem?


2016. márc. 13. 18:23
 1/6 anonim ***** válasza:
6%
Mivel a holnapi nap is munkaszüneti nap, így nem fog közlekedni.
2016. márc. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
szombat
2016. márc. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%
Azt hiszem szabadnap, de ez egyes tömegközlekedési társaságoknál más lehet. A buszod megy holnap mert nem munkaszüneti nap lesz
2016. márc. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Általános, mindenhova érvényes biztos választ nem tudok adni. Nem írtad milyen busz, én a VOLÁN-ról írok:


1.) Dél-alföldi Közlekedési Központ: 2016. március 14 (hétfő): szabadnapi menetrend szerint.

[link]

2.) Észak-magyarországi Közlekedési Központ: 2016. március 14 (hétfő): szabadnapi menetrend szerint.

[link]

3.) Északnyugat-magyarországi közlekedési Központ: 2016. március 14 (hétfő): szabadnapi menetrend szerint.

[link] és a MENETRENDI NAPTÁR-ra kell kattintani.

4.) Középkelet-magyarországi Közlekedési Központ: 2016. március 14 (hétfő): szabadnapi menetrend szerint.

[link]

5.) Középnyugat-magyarországi Közlkedési Központ: 2016. március 14 (hétfő): szabadnapi menetrend szerint.

[link]

6.) A VOLÁNBUSZ (Bp.) honlapján nem találtam értesítést, a Dél-dunántúli Közlekedési Központ hozza a szokásos ünnepnap körüli formáját: nem érhető el.


Tehát, amit találtam: szabadnap (≈ szombat). Vagyis, holnap nem munkaszüneti nap szerint közlekednek, azaz ezeken a helyeken egészen biztos, hogy közlekednek a „munkaszüneti napok kivételével minden nap” jelölésű járatok. Feltételezhetően másutt is; de ha a megtalált helyeken utaznál, akkor hiper-szuper biztosra mehetsz.


Egyébként, én, úgy tudom, és írásos bizonyíték alapján az ünnepek körüli munkarendet szabályzó miniszter is, hogy holnap nem munkaszüneti nap lesz.

A VOLÁN menetrendi megnevezések szerint pedig ma van és kedden lesz munkaszüneti nap szerinti közlekedés.

2016. márc. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
36%
Ufó napnak
2016. márc. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#4: Ezek szerint egységesítettek végre a Volánok? Az jó hír, mert eddig nagy összevisszaság volt ünnepek körül. A DDKK pl. munkaszüneti nap szerint közlekedtette eddig a buszait az ilyen ünnepnapok közé bezárt szabadnapokon,most a menetrendi kereső alapján ők is "szabadnapoznak".

Kérdező: a volános menetrendi kereső elvileg mindig a jó menetrendet írja ki az adott napra, amit ott látsz, az hivatalosan közlekedik is. [link]

2016. márc. 14. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!