Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Megbüntettek a metrón mert...

Megbüntettek a metrón mert hamis diákigazolvány matricám volt? Be is vittek 8 órát ültem bent fogdán mire kihalgattak? És ujlenyomatot vettek meg lefotoztak?

Figyelt kérdés

A kérdésem a következő. Nem szeretném ha az idézést az én címemre küldenék ki mert a szüleimet nem szivesen avatnám ebbe bele ,hogy okirathamisitást követtem el.

Tudom ,hogy következménye lesz 18 múltam.

A kérdésem valahogy meglehetne oldani ,hogy más címre küldjék a dolgokat? Ha igen ,hogy?



2016. márc. 29. 16:05
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
34%
10: Hát, lakcímet változtatni csak úgy megy, ha valaki bejelent saját magához. Érdekes lenne, ha bárki csak kinézne magának egy címet, és úgy döntene, hogy "mától itt akarok lakni" :D
2016. márc. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
#10 Bejelenteni magadat tudod, más nem tud téged bejelenteni. Másrészt nem arról van szó, hogy "mától itt akarok lakni", azt nem az okmányirodában kell intézni, ez csak a cím bejelentése, nem lakhatási jog igénylés. Valóban szükséges a szállásadó hozzájárulása a lakcímbejelentéshez, de nem biztos, hogy olyan nehéz ilyen embert találni az ismerősök körében.
2016. márc. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
(Bocsi, ezt a 11-es válaszra szántam.)
2016. márc. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Szállásadó annnak a bejelentéséhez járul hozzá, akiben megbízik, mert ismeri. Jó ok nélkül nem fogja kockáztatni, hogy bárki jöttment aztán majd jogi követelésekkel lépjen fel, mint hivatalosan ott "lakó", vagy hogy miatta ne lehessen a lakást el- vagy kiadni, mert joggal kekeckedjen a vevő/bérlő.


Viszont aki ismeri, az maga is kíváncsi lesz az okokra, és szép eséllyel ismeri a szüleit is...

2016. márc. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
A lakosság nagy részében él egy olyan tudat, hogy a lakcímbejelentés mindenféle jogot keletkeztet, ami nem igaz, csak pletyka, ez csak népességnyilvántartási célokat szolgál, az ingatlanhoz fűződő jogokat a földhivatal tartja nyilván. De mindegy, a kérdés nem ez, ebbe nem olyan fontos belemenni.
2016. márc. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
16.: Még ha csak pletyka lenne is, az tény, hogy egy bejelentett lakó csak bonyolítja a a lakás körüli jogi procedúrákat, aki pedig egy kicsit is félti a lakásban álló több millióját, az inkább fél és bizalmatlan, mint hogy mégis igaza legyen a pletykáknak és akkor essen pofára. De próbáld csak meg. Csengess be random emberekhez a városodban azzal, hogy szeretnéd, ha bejelentkezhetnél hozzájuk, csak papíron, ne féljenek, nem akarsz velük lakni, csak egy aláírást kérsz és már ott sem vagy. :D Majd meglátod, milyen készségesek lesznek. :D
2016. márc. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
72%
Minden vágyam lenne, hogy olyan ember legyen bejelentve hozzám, aki ellen rendőrségi eljárás folyik okirathamisításért... minden levele hozzám érkezzen, ha nem megy el idézésre, rajtam keressék a rendőrök... úgy szép az élet, ha mozgalmas :)
2016. márc. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

17: BINGÓ


Na ezért necces ez az ajánlott módszer, a szülők elöl bújkálásra...

2016. márc. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!