Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha nem tudok a jegyellenőrnek...

Ha nem tudok a jegyellenőrnek a bérletem mellé diákigazolványt felmutatni, de telón neten megmutatom az e-naplót, akkor elfogadhatja?

Figyelt kérdés
MOst jutott eszembe a kérdés így hajnalban szóval :DD DE tényleg... Múltkor megbüntetett ezért, arra hivatkozva hogy most higyje el hogy gimiben tanulok? Elvégre nem tudom bizonyítani. Na de ha van nálam személyi, és egyéb más irat, csak diákig. nincs DE ugyebár az elektronikus naplóban fent vannak konkrét adatok, amivel tudom bizonyítani, hogy tanulói jogviszonyban vagyok, ergo a diákigazolvány léte már csak olyan plusz... Kb mint amikor elfogadják az útlevelet is és a személyit is. Vélemény???

2016. jan. 29. 00:34
1 2
 1/12 anonim válasza:
25%

Felmutatod a bérleted. Ha kéri diákot megmondod még nem készült el, de telón meg tudod mutatni az e naplód. Erre úgyis azt fogja mondani, hogy nem kell hogy megmutasd, vagy azt hogy azt nem fogadhatja el. Ha nem fogadja el, akkor ne mutasd meg neki semmilyen iratod (nincs nálad) és szállj le.

Amúgy 1 nap tuti nem fog ellenőr jönni, iskolában pedig kérhetsz ideiglenes diákigazolványt a titkárságon, ami 3 hónapig érvényes.

2016. jan. 29. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A tanulók utazási kedvezménye csak a diákigazolvánnyal vagy az azt helyettesítő, a tanintézet által kiadott , diákigazolvány igénylését igazoló irattal vehető igénybe.


A fentieket sem e-napló, sem ellenőrzőkönyv (van még ilyen egyáltalán?), sem iskolalátogatási igazolás, sem más egyéb nem helyettesíti.

2016. jan. 29. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Az eĺlenőr a vonatkozó jogszabályok értelmében csak az érvényes diákigazolványt vagy a diákigazolvány igénylésekor kapott igazolást fogadhatja el a tanulói jogviszony meglétének igazolàsára. Semmilyen más dokumentum nem felel meg, mivel vagy nem tartalmaz elég adatot (pl. iskolalátogatási), vagy könnyen hamisítható (pl. e-napló).
2016. jan. 29. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
55%

Ellenőr kérdése.

Ha meg akarja mutatni ki az úr, akkor bukta, ha naprakész gondolkodású, mondhatni jó fej, akkor megnézi a telóban a naplót, oszt jónapot.

2016. jan. 29. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem plusz, a diákigazolványt fogadják el hivatalosan, és ennyi. Ennyi erővel Kareszt is hurcolhatnád magaddal személyi helyett, mer' ő bárkinek megmonggya hogy ki vagy.
2016. jan. 29. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

"Ha meg akarja mutatni ki az úr, akkor bukta, ha naprakész gondolkodású, mondhatni jó fej, akkor megnézi a telóban a naplót, oszt jónapot."

Fél óra alatt egy minta alapján szerkesztek egy képet, ami úgy néz ki, mint egy e-napló. Ezt a böngészőből megnyitva memutatom a kalauznak, és bár a linkek nem fognak rajta működni, de nyilván nem is fog össze-vissza kattintgatni, szóvasl így akárki megúszhatná.

Ha több időt szán rá az ember, akkor pedig készít magának egy ingyenes tárhelyre egy szintén az eredetire megszólalásig hasonlító oldalt, és akkor még az is megoldható, hogy a kalauz szeme láttára lépek be a kamu e-naplómba.

Nyilván mindenki ezt csinálná, ha így meg lehetne úszni a teljes árú jegy kifizetését.


Nem véletlenül szól úgy a jogszabály, hogy csak diákigazolványt, vagy az igénylés megtöténtét igazoló lapot lehet elfogadni.


Kérdező, miért nem csináltatod meg magadnak a diákodat?

2016. jan. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha sok ötös van benne meg is dicsér :) Úgyhogy vigyázz az egyesekkel:)
2016. jan. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!! Egyébként van diákigazolványom, csak múltkor azt az egyet hagytam otthon, minden más iratom így a bérlet is ott volt velem. Persze ez az ellenőrt nem érdekelte, így szépen megbüntetett. Csak az a poén, hogy becsületesen megveszem a bérletet, és persze emberből vagyok így előfordul hogy otthon felejtem a diákomat néhanapján, és egyből perkálhatom is a több ezreket... Elég bosszantó tud lenni, főleg hogy egész hónapban akkor az egyszer nem volt nálam...
2016. jan. 29. 17:21
 9/12 anonim ***** válasza:
93%
Pár száz forintért be lehet mutatni 3 napon belül a diákodat, és akkor nem kell ezreket perkálni, le van írva...
2016. jan. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
81%
úgyúgy ahogy kilences mondja, csak gondolkozni kéne
2016. jan. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!