Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Debrecenben a Doberdó utcán...

Debrecenben a Doberdó utcán miért úgy van megcsinálva a lámpa, hogy aki a buszról villamosra akar szállni, az véletlenül se érje el a villamost?

Figyelt kérdés
lámpánál ugye áll a busz, sokáig csak egyenesen lehet menni, busznak piros, nem fordulhat le. aztán ha meg jön a villamos, annak zöld, és aki a lámpánál álló buszon ült, véletlenül se éri el a villamost

2016. ápr. 2. 15:56
 1/4 anonim ***** válasza:
73%

Debrecenben kifejezetten kóklereket alkalmaznak a közlekedési lámpák programozására!

A Doberdó utcai lámpák a hozzá nem értés csúcspéldája!

2016. ápr. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak ott sajna.
2016. ápr. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
44%

Beutaztam már majdnem az egész országot. Egyelőre még csak tömegközlekedéssel, kerékpárral vagy gyalog, de ha meglesz a jogosítványom, vélhetően azzal se csak a boltig fogok menni. Lényeg a lényeg, sok-sok lámpás kereszteződésen haladtam már át a fentebb említett közlekedési módok egyikével. Olyan siralmasan beállított lámpákat még nem tapasztaltam, mint Debrecenben.


(Az én kedvencem a Mester utca-Bethlen utca kereszteződés, ahol van 10 másodperced átérni. Ez gyalogosan se egyszerű feladat, de ha járművel vagy, szinte lehetetlen. Egyetlen lámpát láttam még eddig, ami ennél rosszabb, az a szolnoki Nyári Lőrinc Zagyva-hídnál található. Bő 2 percet kell várnod, hogy a zebrán átkelj, és erre van nem egész 10 másodperced, járművel ugyanez.)

2016. ápr. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
65%

Azért mert az autósforgalomra gondolnak nem pedig a dkv utasaira.

Az autó hadd haladjon folyamatosan,a dkv utasai meg le vannak ejtve. Ennyi.

Ezt a Doberdós élményt én is tapasztaltam. A busz megáll a villamos még a Kartács utcai mh-ba van és elhúz a 10-es busz mellett megáll és el is ment. A busz meg kb. 2 perc állás után megy tovább.

A villamos lekésve.

2016. ápr. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!