Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha megbüntetnek a buszon, a...

Ha megbüntetnek a buszon, a buszsofőrtől is vonnak le pénzt?

Figyelt kérdés
Azért kaptam büntetést, mert nem volt érvényes a matricám a diákon,de azt mondták ha bemegyek 15 napon belül és megmutatom, hogy van, akkor csak 1300 ft-ot kell fizetnem. Aztán hozzátette a hölgy: csakhogy legyen egy kis lelkiismeret furdalásom is, tudjam, hogy a sofőr fizetéseből ezért 25 ezret vonnak le...most elég rosszul érzem magam emiatt, de valahogy nem tűnik reálisnak egy ekkora összeg. Csak érdekel, hogy tényleg levonhatnak tőle ennyit?
2016. ápr. 3. 20:22
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
86%

Egyébként rohadt vicces dolog, ahogy a Volán emberkedik.

A matricák ellenőrzése azért érdekes dolog lenne felszálláskor. Akkor meg azon pattognának, miért olyan lassú a felszállás. (Ha jól tudom, ilyesmi okból volt már a Volánnak munkaügyi pere, amit el is veszített a buszvezetővel szemben.)

Másrészt amekkora buszvezetőhiány van, mostanában nem a sofőröknek kell félniük, hogy nem lesz állásuk, hanem a Volánnak, hogy nem fogja senki vezetni a buszát.

2016. ápr. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

ez már egy másik kérdés....láttam már vicces sztorikat ellenőr oldalról isXD (teszem hozzá, az ellenőr NEM volán alkalmazott sehol.)


volt hogy rendőrt akart hívni az ellenőr egy 8 éves gyerekre, mert az felmutatta neki a diákigazolványát de nem volt hajlandó a kezébe adni.... és emiatt az ellenőr azt állította, hogy a gyerek direkt eltakar valamit ami miatt érvénytelen... csaképpen amit nem tud, hogy mivel ő nem hivatalos személy, nem kötelezheti az utas az igazolványok átadására, csak felmutatására... vicces volt hogy egy 8 éves gyerek jobban tudja a jogszabályokat mint az ellenőr...XD

2016. ápr. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Akik a szabályokat hozzák, azok nem sűrűn ülnek a kormány mögé, vagy nézik a jegyeket a tömegben..


mindenesetre ügyesen alkalmazzák az emberi mohóságot, kapzsiságot, karriervágyat...kihasználják ez emberek jellemtelenségét..


az ellenőr jelent a buszvezetőröl is...

a huszonötezer az nem igaz, de ha sok érvénytelen utazási alkalommal találkoznak, az a söfőr kartonján is szerepeel..ami leéptéskor jól jön a főnöknek.


a hölgyet meg csókoltatom..

2016. ápr. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
76%

ne jelentsd ki hogy a 25ezer nem igaz.. mivel sok helyen a szankció egyik lépése a pénzbüntetés, így simán lehet annyi. ez társaságonként eltérő.

ott ahol a nagybátyám dolgozik, így néznek ki a lépések:


1. alkalom : írásbeli figyelmeztetés

2. alkalom : 5000Ft levonás

3. alkalom : 10000Ft levonás

4. alkalom : 25000Ft levonás

5. alkalom : Fegyelmi tárgyalás, súlyosabb szankciók

6. alkalom : Elbocsátás

2016. ápr. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
38%

"A matricák ellenőrzése azért érdekes dolog lenne felszálláskor. Akkor meg azon pattognának, miért olyan lassú a felszállás."

Márpedig ellenőrzik, akár hiszed, akár nem, és ez valóban lassítja a felszállást. Legyen elég annyi, hogy itt vidéken, a vasútállomásnál rengeteg embert vesz fel a busz (többsége ingázó dolgozó vagy diák), és első ajtós felszállás van, és mindenki bérletét ellenőrzik, akinek nincs bérlete, jegyet vesz. Nem ritka, hogy e miatt 5-10 percet is áll a megállóban a busz, mire mindenki felszáll. Én akárhányszor utaztam busszal, 10 alkalomból 8-szor ellenőrizték a diákigazolványom és a matricát is rajta. Saját tapasztalatból mondom, hogy nem számít, ha a busz később érkezik a végállomásra, akkor is végigellenőrzik az összes felszálló utast.

2016. ápr. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
51%

Ez bizony igaz, megbüntetik a sofőrt is keményen. Jóban vagyok az egyik buszsofőrrel, sokat szoktunk beszélgetni és hát érdekes dolgokat mesél.. Köztük ezt is. De én 20.000Ft-ra emlékszem, mármint hogy ennyit vonnak nekik le a fizetésükből egy ilyen eset miatt. És ez rendszeresen előfordul, nem zsebre dolgoznak (persze van olyan is), csak szimplán képtelenség minden egyes bérletet, diákot, matricát, 90%-os kártyát meg tököm tudja mit végigellenőrizni egyesével, anélkül, hogy ne késsen a busz alaphangon 20 percet. Sokszor a késés elkerülése miatt rákérdez, hogy "Diákod itt van?", jön a válasz, hogy igen, majd ellenőrzéskor kiderül, h nem. Vagy ha tényleg elkéri tőle a diákot, akkor még nekiáll a táskájában 10 percig kutatni, hogy hol is van..

Szóval akkor meg azon megy a rinya, a sofőrt meg azért b*aszogatják, h miért késik ennyit. Pláne mikor kint állnak kocsival a buszmegállóban az ellenőrök és mérik, hogy mikorra ért adott megállóba a busz. Előbb ér oda, akkor azt írják be, ha késik, akkor azt. Mindenért csesztetik őket és heti rendszerességgel vonják tőlük le a 10-20 ezer forintokat, sokszor mindenféle mondvacsinált okokkal. Nem védem a sofőröket, de őket is meg lehet érteni. Kívülről nem feltétlen látni be a dolgok mögé, magyarán az utasoknak fogalmuk sincs mi folyik a sofőrök között.

2016. máj. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!