Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A BKK azt állítja hogy naponta...

A BKK azt állítja hogy naponta takarítanak, csak számomra nehezen hihető ez?

Figyelt kérdés

A BKK azt állítja hogy naponta takarítanak, még az üléseket is, ha komfortot rontó szennyeződés van azt azonnal akár napközben is takarítják, 2-3 hetente porszívózzák ki az üléseket és 6 havonta minden kárpitos ülésen kicserélik a kárpitot.


Igyekszem én jóhiszemű lenni, de valamiért nem ezt tapasztalom, van bárki aki úgy gondolja ez hihető közlemény vagy szerintetek is csak egy buta sablon kamu egy olyantól aki még csak nem is látott közelről BKV / BKK járművet?



"A forgalomba állított összes járművünket naponta takaríttatjuk. Rendkívüli, az utazási komfortot nagymértékben rontó, balesetveszélyes stb. szennyeződés észlelése, bejelentése esetén a forgalomban lévő vonatokat napközben is takaríttatjuk, kivesszük, „lecseréljük”. Az ülésekről elmondható, hogy a napi takarításon kívül 15-21 naponta kiporszívózzák, évente kétszer vegyszeres kárpittisztítást végeznek rajtuk, háromévente pedig – a jármű főműhelybe állásakor – teljes kárpitcserét kapnak.


Köszönjük a bejelentést.


Budapest, 2015. október 14.


Üdvözlettel:


Várkonyi Ágnes

Levelezési szakterületi vezető

BKK Zrt.

"



2016. máj. 17. 07:20
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem sokat javult a helyzet e téren, de a háromévente esedékes kárpitcsere azért nekem sem meggyőző, inkább csak irányadó érték, mintsem minden egyes járműre igaz állítás. Viszont a napi "valamilyen" takarítás szerintem megvan (a 2000-es években nagyon jól lehetett látni, hogy nem volt ilyen), a vegyszeres tisztítást meg a porszívózást meg ki-ki döntse el maga. Az biztos, hogy a rágót egyik sem szedi ki és az a legundorítóbb: az a fekete elkent folt.
2016. máj. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
45%
nyomát sem látom a leirtanak, igaz még csak 6 éve költöztem fel de egy biztos, bűz és mocsok minden járművön, vidéken ahonnan én jövök nyoma sem volt hasonlónak sem, mert ott leszállították aki nem felelt meg az utazási feltételeknek, és ennyi bliccelő sem volt, sok Pesti azt hiszi neki ingyen jár az utazás, vidéken sokkal kevesebben ilyen rövidlátók...
2016. máj. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
48%

dehogy is, napokig ülünk ugyanabban a mocsokban, még a padlót sem törlik fel vagy az ablakot sem törlik le mert kizárt hogy annyi mocsok pár nap alatt fel tud gyűlni, a 3 évente kárpitcserét talán el tudom képzelni de azt is kétlem meg ugyan mit számít a cipőtalpas-sáros-csöveshugyos-üditővel-sörrel-leöntött üléseknél, úgyis retkes lesz az első napon és 3 évig abban ül majd mindenki.


Hajrá "elsóajtós" rendszer, na azokon van olyan tisztaság általában hogy el tudom hinni, de a többinél semmi!

2016. máj. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%
Várkonyi Ágnesnek jó a humora. Soha semmi nyomát nem láttam még takarításnak a BKV járművein. A buszok hátulján akkora retek van, hogy írni meg rajzolni szoktak bele. A padlón esős időben konkrétan sár van. Az ablakokon alig lehet kilátni.
2016. máj. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag lehetetlen lenne mind tisztán tartani, ahhoz sizonyat takaritobrigád kéne.
2016. máj. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
36%

# 5

Na ja, de akkor legalább ne kamuznák hogy mivan mikor közel sem... :/


ez is épp annyira hihető mint bármely hivatalos politikai közlemény, szép meg jól hangzik, talán reményt is ad de tartalmilag nincs benne semmi igazság ugyebár

2016. máj. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
46%

Egy régebbi BKV Vezérigazgató kitalálta a BKV Pluszt. A BKV Plusz járműveit (villamosok buszok) a végállomásokon egy takarító brigád minden visszafogáskor ki takarította. Sajnos ez azóta megszűnt, így most már csak akkor takarítják amikor a jármű kocsiszínbe vagy garázsba van. Bármennyire is hihetetlen de napi szinten takarítják a villamosokat / buszokat. Az más dolog hogy két végállomás közt felszáll a büdös csöves és be piszkítja a járműveket. :D


Egy BKV-s :)

2016. máj. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#7 A csövesek hogy képesek minden nap minden jármű padlóján összefüggő porréteget csinálni? Hogy tudják úgy összekenni naponta az ablakokat, hogy azokon alig lehet kilátni?
2016. máj. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
# 7 engem is érdekelne hogy képes egy vagy akárhány csöves összeretkezni egy nap alatt minden ülést és porréteget tenni az ablakokra, összefirkálni a falakat letörni a karfákat... :D és még sorolhatnám...
2016. máj. 19. 18:31
 10/10 Anonimus101 ***** válasza:
15%
Bátor dolog volt ezt kijelenteni. Vagy inkább vakmerő?! .. Kizárt hogy naponta takarítsanak. Maximum a buszsofőrök reggel kiseprik a buszt ha zavarja őket hogy a retek tetején kell dolgiznia. És az is igaz lehet hogy minden nap takarittat. :-) Van 3 ember aki minden nap takarít. Igaz 1500 jármű re vannak 3-an! A többit max kiszámlázzák és zsebreteszik. Nem véletlen van mindíg csődbe a Bkv Bkk
2016. máj. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!