Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A MÁV első osztályon szeretnék...

A MÁV első osztályon szeretnék utazni mit kell mondani a pénztárnak vagy egyáltalán kik utazhatnak rajta?

Figyelt kérdés
2016. júl. 9. 12:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Első osztályon szeretnék utazni - ezt kell ott is mondani.

Bárki utazhat rajta, aki megfizeti és a ruházata nem koszos, illetve nem viselkedik botrányosan.

De azért az fontos, hogy olyan vonatra kérj csak első osztályra jegyet, amiben van is első osztályú kocsi. Különben nehéz lesz :)

2016. júl. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt kell mondanod, hogy az első osztályra kérsz jegyet Y-ba. Azok utazhatnak rajta, akik megfizették a menetjegyet, feláras vonat esetén a pótjegyet/helyjegyet/pót- és helyjegyet, valamint a kocsiosztály különbözeti díjat. Csak a menetjegyre van kedvezmény, a többit az ingyen utazóknak is ki kell fizetni.
2016. júl. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
1. osztályon bárki utazhat, akinek van érvényes 1. osztályú jegye. Odamész a pénztárhoz, veszel egy 1. osztályú jegyet az adott viszonylatra, majd felszállsz egy 1. osztályú kocsiba. Mehetsz 2. osztályon is, csak semmi értelme. De arra figyelj, hogy nem minden vonaton van 1. osztályú kocsi.
2016. júl. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
53%
Az 1. osztályon általában csak a vasutasok szoktak utazni arcképessel XD
2016. júl. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
meg a flüchtlingék :D
2016. júl. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Vasutas vagyok,soha nem utaztam még első osztályú kocsiban mióta vasúton vagyok.előtte többször ... ha icn megyek akkor is megveszem pótjegyet rá
2016. júl. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!