Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért termes kocsik vannak a...

Miért termes kocsik vannak a sebeseken, miért fűlkés a személyeke?

Figyelt kérdés

A Záhony-Bp nyugati sebeseken tiszta termes kocsik vannak ma már,olyan felújított kék plüss űléses kocsik amiknek az oldalán végig fehér csík van. Álltalában 6 ilyen kocsiból áll a sebesvonat. Egy olyan sebesvonatpárt láttam,hogy fülkés kocsikból áll a 6203 ami vissza 6008 vonatként jön pestről. De lehet vannak még más sebesek is de szerintem a legtöbb ilyen termeskocsikból állnak amiket fentebb leírtam.


A személyek meg amik csak Záhonytól Ceglédig és vissza járnak azok meg mind fülkések de azok is felújított fülkések aminek szintén kék plüss űlésük van. Van köztük azért régebbi bordó bőr űlésű fülkések is. Ezek a személyek viszont 4 kocsival ,most nyáron csak 3 kocsival járnak.


Kérdésem:

Miért a sebesek állnak termesből,miért a személyek fülkésből?


Nem fordítva kéne?


Ezelőtt 20 éve még a gyorsok fűlkésből álltak,a személyek pedig termesből.


Igazából én örülök neki,hogy a 6018 személy amivel néha jövök haza Ceglédről fülkés ,mert legalább nincsnek rajta sokan és egyedűl vagyok egy fülkébe,senki nem jár mellettem közvetlen és a világítást is lekapcsolhatom a fülkében és sötét,nyugalom van,mivel az a vonat este közlekedik,azzal járok haza nővéreméktől Ceglédről mindig.


Csak kíváncsiságból:

Mi ennek az oka amit fentebb kérdeztem?



2016. júl. 11. 17:20
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!