Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért erőlteti a BKK az...

Miért erőlteti a BKK az elsőajtós beszállást a járatokra? Egyetértesz -e vele? És ha igen, akkor miért a fele csak hétvégén elsőajtós járat?

Figyelt kérdés
További gond, hogy az utasnak nincs jegye, direkt 10-20ezrest visz, és a sofőr nem tud visszaadni, így nem kell vennie jegyet. Végül ingyen utazik.

2016. júl. 20. 10:56
 1/9 anonim ***** válasza:
78%

Persze, sokkal egyszerűbb lenne, ha semmi törekvés nem lenne a viteldíjfizetés ellenőrzésére, a több bliccelő miatt még tovább emelni az árakat, majd szépen összeomlana az amúgy is ingatag lábakon álló tömegközlekedés...


Amíg a magyar ilyen tróger, hogy jogának érzi fizetés nélkül utazni, addig együtt kell élni ezzel. Olcsóbb és legalább ilyen hatékony megoldás nagyon nincs

2016. júl. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Ez a BKK nem normális előírása a sok közül. Az ő álláspontjuk szerint a kirakatközlekedés a jó, ahol a külső látszat sokat számít / lásd kiszervezett vállalkozók új buszai/ nem pedig az utasok kényelmes komfortos közlekedése...
2016. júl. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Köszönd a csalóknak és bliccelő férgeknek.

Akinek pedig nincs aprója a buszra azt fel sem engedik, nem egyszer fordult már elő.

A hivatalos eljárás szerint ilyenkor a sofőr elveszi a tízezrest és bizonylatot ad róla, majd a központban váltják fel a pénzt, amit az utas később átvehet az egyik irodában. Mikor ezt vázolják fel az utasnak, gyorsan meggondolja magát és inkább leszáll és kerít aprót. Nem utazik így ingyen senki.

2016. júl. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%

Én akárhányszor a sofőrnél vettem jegyet, mindig pontos összeggel fizettem, és szerintem el is várható, vagy tudja az ember hogy utazni fog, jegyet kell vennie, és nyilván nagy tételben nem fog tudni visszaadni. De ez ki is van írva a menetrend alján. Csak sok az idióta, és ezzel csak szivatják a sofőrt, meg az utasokat, mert áll a busz amíg ott szerencsétlenkedik.


Hétvégén kisebb a forgalom, akkor azért lehet egy forgalmasabb vonalon elsőajtózni, vagy míg a hétköznapi csúcsban kivitelezhetetlen lenne a sok utas miatt, addig hétvégén már nincsenek annyian, hogy ez gondot okozzon.

2016. júl. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Alapvetően egyetértek vele, de egy kis rugalmasságot vinnék a rendszerbe. Egyrészt előfordulnak lökésszerű terhelések (pl. a vasárnap amúgy kihalt 77-est a strand zárásaklr ellepik a strandolók vagy bejön Ferihegyre egyszerre 10 lókoszt), amikor rendkívül időigényes a felszállas és még kényelmetlen is. Másrészt rossz időben csak központi utasításra függesztik fel a bizniszt, ami azért nem jó, mert adott esetben csak a város egy részén szakad az eső, a júzerek meg csak áznak amíg Szexi Gizi előkaparja a bérletkéjét a kotonok alól.


Ezen túlmenően egyértelmű szimbólummal jelezném az elsőajtózást a járműveken is a váltott felirat vagy a nagy büdös semmi helyett.

2016. júl. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem semmi bajom az első ajtózással. A legforgalmasabb járatok úgysem ilyenek. Hétvégén meg kisebb a forgalom, ezért lehet még több járat elsőajtós. Tény, hogy először nehezen szokták meg, egyébként vidéki városokban, hasonló forgalmú járatokon jó ideje jól működik.
2016. júl. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 MZ.per.X ***** válasza:
100%
Nekem semmi bajom vele. Ez sem alanyi jogon járó szolgáltatás, a boltban sincs "ingyenkassza" ahol csak átsétálsz a kiválasztott termékkel.
2016. júl. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

nekem alap hogy az első ajtónál szállok fel a buszra, akármelyik városban járok..

Debrecenben mindenki megy szinte hátra, én ha a megállóban állok és nem futok a buszhoz, mindig elől szállok fel, mert megszoktam..érdekes módon Nyíregyházán és Miskolcon (meg úgy ahogy Szegeden is) tudják az emberek a rendet, felszállás elől..Debrecennek nem tudom miért ilyen nehéz..

Pesten meg (hogy a kérdésre is válaszoljak) nekem tényleg teljesen mindegy hogy elsőajtós vagy sem, megszokásból ott is elől szállok fel, ebben nem tudom mi olyan nehéz..

2016. júl. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

felhasználó00:

Pesten a legforgalmasabb csuklós buszokon nem lenne kivitelezhető az, hogy mindenki az első ajtónál szálljon fel. Amúgy igazad van.

2016. júl. 22. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!