Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Diákigazolványra hány éves...

Diákigazolványra hány éves kortól kell matrica?

Figyelt kérdés

Bkv es volanbuszozok minden nap, volan buszon mindig elkerik a berletem es a diakom (17eves vagyok) es mindig megkerdezem es aztmondjak szeptembertol kell matricat igenyelnem mert tavaji tanevet 16evesen kezdtem.

A minap viszont egy ellenor kiabalt velem a metron hogy en mi jogon veszem meg a diak berletem ha nemis jarok iskolaba. (Jarok iskolaba rendesen o talalta ki ha nincs matricam nem jarok iskolaba.)

Termeszetesen megis buntetett 16ezerrel.

Elegem van ebbol a Bkv-bol mar nagyon.



2016. júl. 27. 08:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Attól a tanévtől kell, amit már 16 évsen kezdesz, tehát nem tanév közben leszel 16.

Pl. ha te júliusban betöltöd a 16ot, akkor már a következőben kell, viszont ha csak októberben, akkor még elméletileg nem.

Viszont az ellenőröket ez nem érdekli, ők úgy vannak vele, ha 16 vagy, akkor matrica is kell.

2016. júl. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha a tanévet 16 évesen kezdted, már kellett volna matrica, abban a tanévben nem kell utoljára, amelyikben a 16-ot betöltöd.
2016. júl. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A büntetés elkerülésére pedig kérj gyorsan az iskolában egy ideiglenes diákigazolványnak számító igazolást, és mutasd be 5 munkanapon belül a BKK ügyfélszolgálatán (Budapest VII., Akácfa u. 22.), és akkor csak 2000 Ft-ot kell fizetned.
2016. júl. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ilyen igazolást azoknak adnak, akiknek nincs igazolványuk. A kérdezőnek van. Egyszerűen egy matricát kell kérnie az igazolványára. Felragasztása 3 másodperc.
2016. júl. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!