Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A vonatok ajtaját, hogy lehet...

A vonatok ajtaját, hogy lehet belülről kinyitni? (másfajta vonattal utaztam)

Figyelt kérdés
Utaztam régebben olyan vonattal,ahol gombnyomásra nyílik az ajtó,ha megáll a vonat kigyullad a zöld és a piros lámpa a gomboknál és a zöld gombbal lehet nyitni. Azonban most másfajta vonattal utaztam. Egy olyan görbe kilincs volt rajta és amikor megállt a vonat, elkezdtem ráncigálni...húztam vontam, mint egy megszállott....mögöttem már röhögtek....mikor elöntött a víz...égés volt...inamba szállt a bátorság és gyorsan tovább mentem a kövezkező vagonig, ami már szerencsére nyitva volt,behúztam fülem-farkam és elinaltam! Vajon,hogy lehet az ilyen ajtót kinyitni?

2016. aug. 4. 20:46
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A görbe kilincs kétféle lehet. Lehet, hogy levegős volt az ajtó, csak nem nyomógombok vezérelték a munkahengert, hanem szép, nagy kézikarja volt. Ezt meg kell húzni a nyitási irányba, szisszen a munkahenger, majd megindul az ajtó. Ilyenből kevés van.

Annál több van viszont a fülkés kocsik (B, Bo) "budiajtajából". Itt az ajtót kicsit meg kell húzni befelé (könnyebb az élet, ha tehermentesíted), a kilincset ütközésig le kell nyomni, majd az ajtó külső részének támaszkodva erőből meg kell lökni kifelé. Na, akkor aztán minden mindenfelé hajlik: az ajtó külseje (kilincs felőli oldal) kifelé, a belseje (zsanér felőli oldal) befelé csuklik, felhajlik az ajtó előtti szürke padlóburkolat - de végül kinyílik az ajtó.

Ráncigálni soha, semmit nem kell. Az nem vezet sehová. Ha az egyik irányban nem nyílik egy ajtó, meg kell próbálni a másikban, de rángatni teljesen felesleges. Ha egy határozott, erős mozdulattól nem nyílik ki, akkor sok aprótól sem fog.

2016. aug. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

1. Amíg mozog a vonat, ne is próbálkozz. Lehet sikered, de sok vonaton eleve nincs is esélyed a reteszelés miatt.

2. Ha ízelt ajtó van (két részból all az ajtó köztük zsanérral), a kilincs erőteljes lenyomása után kifelé nyisd az ajtót. Ne állj közvetlen az ajtó elé!

3. Más esetben magad felé nyisd az ajtót.

4. Egyes vonatokon oldalra kell elmozgatni az ajtót a kilincs meghúzása után.

2016. aug. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!