Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Honnan tudom a vonaton, hogy...

Honnan tudom a vonaton, hogy ahova megyek az mikor jön, mikor kell leszállnom?

Figyelt kérdés

Utaztam olyan vonattal,ahol digitálisan kiírta a monitor a hosszú kabinban,hogy milyen megálló jön.Azon kívül be is mondta a bemondó. Most azonban olyan vonattal fogok menni egy másik helyre,amin sem bemondó,sem monitor nincs.


Akkor minden egyes megálláskor le kell húznom az ablakot és oda kell kiáltanom a kalauznak:

-Vasutas úr! Ez milyen állomás?



2016. aug. 4. 21:20
 1/4 anonim ***** válasza:
62%

Az a legbénább megoldás amit írtál!

Nézzük csak:

1.) Számolod a megállókat.

2.) Nem számolod a megállókat, de 2-3 megállónként kinézel, és elolvasod a feliratokat, hogy hol jártok.

3.) Beállítod a várható érkezési időt ébresztőnek (esetleg 5 perccel korábbi időt), és csak ekkor kezdesz érdeklődni. Mindig van késés, így is lesz időd felkészülni.

4.) GPS-t használsz

5.) Megkéred valamelyik utastársadat, hogy szóljon amikor a megállód következik.

2016. aug. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A mobilnet előtti időkben így csináltam:


1. Kiírtam előre a vonat menetrendjét, minden megállóvak

2. Menet közben mindig összehasonlítottam a menettend szerinti és valós indulasi időt

3. Ezek ismeretében tudtam, melyik megálló után kell majd leszálljak és kb. mikor

4. Mindezt gyakran térképpel, atlasszal is kiegészítettem

5. Külföldön gyakran a kalauzt vagy az utastársakat kérdeztem


Ma pedig egyszerű, mobilon figyeled hol vagy és ha közelebb kerülsz, leszállásra készülsz.

2016. aug. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
46%

Digitális bigyók nélkül már nincs is élet?

Van a vonatnak menetrendje, azon megtudod nézni. Ha nem tetted, a kedves jegvizsgáló úr/hölgy megtudja neked mondani, hogy mikor és hol kell leszállnod.

Utitársaidat is nyugodtan megkérdezheted.

Ha már lehuznád az ablakot, hogy ki kiabálj, el is olvashatod az állomás tábláját.


Internet és egyébb digitális utastájékoztatók előtt is volt élet és sokan utaztak vonattal...

Jó dolog a technika, de gondolkozni nem tanit meg ezek szerint.

2016. aug. 5. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Megnézed neten, hogy melyik az előző megálló és nézel ki az ablakon. Minden állomáson elég sok helyre ki van írva a megálló neve, éjjel kivilágítva, hogy tudd hol jársz.
2016. aug. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!