Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A buszsávoknak mi értelme?

A buszsávoknak mi értelme?

Figyelt kérdés

Szerintem teljesen feleslegesek a jelenlegi formájukban.

Sokszor tiszta üresek.

Volt, amikor én is mentem benne véletlenül.


Előtte is közlekedtek a buszok külön buszsáv nélkül.



2016. aug. 19. 19:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy a buszok ne a dugóban araszoljanak.
2016. aug. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
akkor van értelme, ha dugó van. a busznak rajta 100 emberrel nem kell kivárni a dugót, hanem végigrepeszt a buszsávban. persze ott nincs sok értelme ahol napi 1x jár a busz akkor is reggel 3kor.
2016. aug. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

"persze ott nincs sok értelme ahol napi 1x jár a busz akkor is reggel 3kor."


Pontosan erre gondoltam.

2016. aug. 19. 19:59
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Olyan utszakaszokon tényleg nincs értelme.

Fejlettebb országokban ott kitalálták az időszakos buszsávokat. Illetve a 2+ táblákat. Azaz, ha 2 vagy több ember ül az autóban, akkor használhatja a sávot.

2016. aug. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A buszsávoknak az az értelme, hogy időelőnyt biztosítanak a tömegközlekedést használók számára, hiszen üresek. Ezáltal vonzóbb lesz a tömegközlekedés és kisebbek a torlódások: összessegében hatékonyabb lesz a közlekedési rendszer működése. Nyilván vannak olyan helyek, ahol idővel okafogyottá válnak ezek a sávok vagy indokoltak, de a bevezetéskor túl nagy tiltakozást váltanak ki a kiszoruló autósoktól, de alapvetően hasznos cucc.
2016. aug. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Budapesten még így kevés buszsáv van, csak 2x1 sávon nehéz kialakítani.


Konkrétan hol tapasztalsz te olyat, hogy napi egy busz megy rajta? Ha tetszik az autófanatikus hátsódnak, ha nem, ha fél óránként megy rajta egy, már bőven megéri.

2016. aug. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!