Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Nekem, diákként minden egyes...

Nekem, diákként minden egyes buszfelszálláskor be kell mutatnom a buszsofőrnek diákomat?

Figyelt kérdés

Leérettségiztem és ugye bevonták a diákomat, de helyette kaptam okt. 31-ig érvényes diákjegyet igazoló papírt. A buszsofőrnek már többször odaadtam, mert kérte és el is olvasta mielőtt elindult volna. Minden egyes alkalomkor a kezébe vette és elolvasta. Látásból már ismer, viszonylag gyakran megyek busszal és a dátum nem változik, értelemszerűen. De igazából ezt csak 1 buszsofőr kéri folyamatosan, hogy szedjem elő, a többi nem is foglalkozik fele.

Mi a helyes? Ha elkéri, vagy ha nem kéri el?



2016. szept. 5. 20:24
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen ha elkéri, őt is ugyanúgy megbüntetik, ha nem létező kedvezményre ad ki kedvezményes jegyet - hidd el, nagyon sokan próbálnak ezzel trükközni meg hamisítgatni. Az oké, hogy már megnézte párszor - na de gondolom te is tisztában vagy azzal, hogy ő akár napi többszáz embernek is ad ki jegyet, nem tud mindenkit megjegyezni.
2016. szept. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha kedvezményes jeggyel vagy bérlettel utazol, akkor neki kötelessége bemutatásra kérni a kedvezmény igénybevételére jogosító igazolványt (esetedben az igazoló papírt). Vidéken persze a buszsofőrök többsége ismeri az utasok többségét, ezért van az, hogy nem mindenki kéri el. De attól még az a szabályos, ha kérik a bemutatást.
2016. szept. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!