Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Máv bérlet, hogy is van?

Máv bérlet, hogy is van?

Figyelt kérdés
Szóval, nemrég lettem egyetemista. A lakóhelyem és az egyetem közt 220km van. A máv oldalán néztem, hogy a teljes árú 30 napos bérlet 19800Ft. Az elvileg 90% os tanuló bérlet pedig 14100Ft. Az én számításaikat szerint 90% os kedvezménnyel a bérlet 1980Ft lenne. Ezt én nagyon nem értem valaki elmagyarázza? A válaszokat előre is köszi.

2016. szept. 10. 20:36
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A tanuló bérlet 14.100 a felnőttbérlet pedig 141.300


A tanuló bérlet a teljes árának a 10%-a

A teljes árúnak a 14%-a 19.800. A törvény szerint a dolgozó emberek vehetnek bérletet 141 ezerért, majd a munkáltatónak a hó végén a fizetéssel együtt ki kell fizetni a bérlet árának 86%-át, így végülis a teljesárú dolgozóbérlet a dolgozónak 19800 forintjába került, ezért a máv ezt előre kiszámolja, hogy egyszerűbb legyen.

2016. szept. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Bizony, pontosan úgy van, ahogyan az 1. válaszoló írta.

[link]

2016. szept. 11. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!