Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha a helyszínen tudom pótolni...

Ha a helyszínen tudom pótolni az adataimat mennyire büntethet meg az ellenőr?

Figyelt kérdés
Dolgozó bérlettel utazom, amihez kell útigazoló (Volán, helyközi). Elfelejtettem kitölteni és az ellenőrzésnél 8 ezer forintra büntettek meg. De ha ki tudom tölteni a helyszínen, akkor csak 2 ezer lenne elvileg, nem?

2016. szept. 8. 19:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Itt azért büntet inkább, mert adott az üres bérlet, ami

hiányosan van kitöltve, így akár többen is használhatnák.

Ennyi erővel nem lenne 8ezres büntetés, csak 2ezres.

2016. szept. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Persze, én ezt értem, de akkor kérdezem úgy, hogy van lehetőség helyszíni pótlásra, nem? Úgy rémlik, hogy a buszokra kiragasztott tájékoztatón is szerepel. Vagy én tudom rosszul?
2016. szept. 8. 20:17
 3/4 A kérdező kommentje:

Ne érts félre, nem kibújni akarok a felelősség alól, mert nyilván az én hibám, hogy elfelejtettem kitölteni, de hogy őszinte legyek, sokallom a 8 ezer forintot egy olyan hiányosságért, amit, ha van egy kis emberség az ellenőrben, elintéz egy "máskor ne forduljon elő"-vel, és a kezembe nyom egy tollat.

5 nyamvadt számjegyért, azért vicc.

2016. szept. 8. 20:25
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A VOLÁN 7 regionális egységből áll. A VOLÁN „központi” honlapján az áll, hogy az oldalukon levő üzletszabályzat csak azokra a regionális társaságokra vonatkozik, amelyek nem közölnek honlapjukon saját üzletszabályzatot.

Mivel a pótdíjazás a díjszabás része, és a díjszabás egységes: gondolom a pótdíjazás is az.

A „központi” honlapon ez olvasható:

„A pótdíj helyett 1.300 Ft összegű bemutatási díjat fizet az az utas, aki az utazáskor már korábban megváltott, az adott utazásra jogosító jeggyel, bérlettel vagy egyéb utazási igazolvánnyal, illetve kedvezményre jogosító igazolvánnyal, igazolással stb. rendelkezik, de azt az utazás alkalmával az ellenőrzéskor felmutatni nem tudja, feltéve, hogy ha azt utólag,az utazás napjától számított 15 napon belül a szolgáltató által előírt módon és helyen bemutatja.”


Az egyes társaságok honlapjain (VOLÁNBUSZ, DAKK, DDKK, EMKK, ENYKK, KMKK, KNYKK) találhatók elérhetőségek, telefonon lehet érdeklődni, hogy hol kell bemutatni.

Autóbusz-állomásokon is biztosan tudnak ilyen tájékoztatást adni. Valószínűleg a buszvezetők is meg tudják mondani.

2016. szept. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!