Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A buszon az ellenőrök megbünte...

A buszon az ellenőrök megbüntethetnek, ha a bérlet nem az enyém?

Figyelt kérdés
Nem sokára lejár a bérletem, és anya úgy akar spórolni, hogy oda adja az övéjét. De ugye azon nem az én azonosítószámom van rajta. Megszokták nézni az azonosítószámot? Félek emiatt...
2016. okt. 5. 16:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarom bantani de anyudnak felnőtt meglett emberként komolyan ennyi esze van?!?
2016. okt. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Van, hogy megnézik, de ritka.
2016. okt. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted megbüntethetnek ha jogtalanul veszed igénybe az utazást? igen, meg. És a számot is megnézhetik. Van mikor nem, de van mikor igen. Én nem kockáztatnék. Ha problémás kifizetni egy bérlet árát, akkor a 12 ezres büntetést se lenne könnyebb.
2016. okt. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%
Két éve járok bérlettel, de sose nézte meg közelről egy ellenőr se. Mikor MÁK-os kártyám volt, akkor két alkalommal megesett, hogy a metrónál elkérték.
2016. okt. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%

Jobb esetben csak megbüntet.

Rosszabb esetben el is veszi a bérlet szelvényt.

Legrosszabb esetben elveszi a bérletet és fel is jelent.

Anyucinak lehetne több esze is...

Ha napi szinten tömegközlekedtek, akkor nem a bérleten kellene spórolni. Bevásárlásnál sem a szomszéd pénztárcáját használjátok. :D

2016. okt. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
4-es: Az ellenőröknek van annyi rutinjuk, hogy messziről is ki tudják szúrni, ha valami nem stimmel. Ha mellé látszik is az utason, hogy parázik, akkor tuti bukta. :D
2016. okt. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
#6 De azt nem hiszem, hogy másfél vagy több méterről látja, hogy milyen azonosítószám van rajta. Az meg másik dolog, hogy én még nem láttam olyan esetet, hogy például busznál, mikor fel kell szállni, a sofőr megnézné a személyit vagy a diákot, gyakran még a bérletre se néz rá. Lehet, hogy volt már rá példa, de én nem estem még ilyenbe bele. Ettől persze nem mondom, hogy használja másét. Bár nálunk a kollégiumban napi szinten megy az, hogy valaki egy napra elkéri mástól a bérletét, mert épp lejárt neki, de sose volt még gond ebből.
2016. okt. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Drága emberek! A kérdésre miért nem válaszoltok (egy kivétellel).

Nem a személyes tapasztalatról sztorizzatok már!

Igen, pótdíjat fizettethetnek veled, s fel is jelenthetnek a rendőrségen.

2016. okt. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
46%

Rendőrséggel azért ne fenyegetőzzünk már, ha nem írod át a számot, nincs köze az egészhez a rendőrségnek. Polgári jogi ügy ez, nem büntetőjogi kategória más bérletét használni.


Kérdező, ha félsz, akkor véletlenül se utazz más bérletével. Le lehet vele bukni és ez esetben se neked, se anyukádnak nem lesz bérlete, cserébe kaptok egy jó kis pótdíjat a nyakatokba. Nem nagy valószínűséggel, de bele lehet futni egy alaposabb kontrollba.

2016. okt. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Általában van arckép nélküli (más néven felmutatóra érvényes) bérlet is, ami drágább ugyan, mint egy sima felnőtt bérlet, de bárki használhatja. Régen cégek vettek ilyeneket.
2016. okt. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!