Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha a diákigazolványom október...

Ha a diákigazolványom október 31 -éig érvényes, az október 30 -án vásárolt havi diák BKV jegy érvényes lesz november végéig?

Figyelt kérdés

Egyszer megkérdeztem a metróban az ellenőrt, ő azt mondta, hogy igen, viszont hallotam olyat is, hogy nem. Szeretném kihasználni még azt a +1 hónapot :P


Valaki tudja ezt biztosan? Köszönöm! :)


2016. okt. 13. 18:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
26%
A BKK.hu szerint érvényes diákigazolvánnyal kell rendelkezz a diákbérlet használatához. Magyarul az október 30-án vásárolt diákbérletet október 31-ig használhatod. Jó biznisz.
2016. okt. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
26%
Hogy lenne már érvényes?
2016. okt. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%

Pedig érvényes, ha október 31-én megveszed a bérletet az a ráírt érvényesség végéig jó lesz.

[link]

"A 2015/2016-os tanévre, illetve annak második félévére érvényes diákigazolványokkal a kedvezményes utazási lehetőség 2016. október 31-éig vehető igénybe: legkésőbb ezzel a kezdőnappal váltható kedvezményes bérlet, ami a rajta feltüntetett érvényességi időn belül, de legkésőbb 2016. december 1-jén 02:00 óráig használható utazásra."

2016. okt. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
17%

Szerintem nem érvényes.

A diákbérlet csak ÉRVÉNYES diákigazolvánnyal együtt használható. Vásárláskor senki nem kíváncsi rá, hogy van e diákod egyáltalán, gondolj bele, biztos vett már édesanyád is neked bérletet, pedig neki nincs diákigazolványa.

Egyébként meg ha úgy lenne ahogy írod, mivel bizonyítod azt, hogy te a bérletet nem elsején vetted, amikor már nem érvényes a diákod.

2016. okt. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, hogy visszafele nem tudod beállítani, hogy mikortól legyen érvényes a bérlet. Tehát az rá van írva, hogy mikortól jó. Elsején meg nem tudsz olyan bérletet venni ami 31-étöl érvényes.
2016. okt. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

Nem érvényes, nekem szóltak hogy ugye tudom hogy nem lesz érvényes utána?!


[link]

Kedvezményes tanulóbérletet csak érvényes diákigazolvánnyal vagy az oktatási igazolványokról szóló, 362/2011. (XII. 30.) számú kormányrendelet szerinti ideiglenes diákigazolványnak minősülő igazolással lehet használni. Ezek nélkül a bérletszelvény nem érvényes, utazásra nem jogosít.

2016. okt. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
100%
Teljesen egyértelműen írja a bkk honlapja, hogy érvényes (mint azt valaki fent is linkelte) ha ezt nem sikerült elolvasni akkor tényleg vegyen mindenki inkább teljesárut :D
2016. okt. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Volánnál, vasútnál nem, de BKK-nál érvényes így.
2016. okt. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Közig határon belül vonaton is jó a bérlet, na ott szólt a kaller hogy vonaton nem fogják elfogadni október 31 után, nincs rajta matrica büntetés van, tavaly a barátnőmet így büntették meg szépen november elején, csak bkk-ra jó utána.
2016. okt. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
#9: Ez azért érdekes ellentmondás, ezt azért egységesíthetnék a közlekedési társaságok.
2016. okt. 15. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!