Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Van-e olyan közlekedési...

Van-e olyan közlekedési lehetőség, ami még nem ismert, de a jövőben lehet, hogy megjelenik?

Figyelt kérdés
Közlekedésmérnökök véleményére vagyok kíváncsi. Egyet már találtam, de majd a végén ismertetem.

#közlekedés #közlekedéstípusok #a jövő legújabb közlekedéstípusa
2016. okt. 15. 22:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
61%
Teleportálás.
2016. okt. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonymus950 ***** válasza:
100%
Talan az élő sofőr nélküli jármű hálózat. Azthiszem a japánok kísérleteznek ezzel.A lenyeg hogy, ha csak ilyen gépvezérelt autók járnának az utakon Sosem lenne baleset amig a rendszer üzembiztos.
2016. okt. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
76%

A teleportálást már én is "feltaláltam". Csak még nem sikerült kifejleszteni...

Napi 2x30 km-t ingázok Pestre. Kb 1-1,5 óra. 2x.


Marmint olyanra gondolsz, amit még nem ismernek, vagy amit még nem használnak rövid távra tömegközlekedésre? (repülés, hajózás)

2016. okt. 15. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
85%
Personal rapid transit, people mover, de lehet még helikopter/repülőgép hibrid is (bár lehet, hogy utóbbi már létezik). Itt van még a teleport.
2016. okt. 16. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Minden része elérhető már, de még nem rakták össze, fentebb már írták.

Saját tualjdonú gépjármű helyett egy-egy útra bérelhető önvezető elektromos járművek.

Gyakorlati szempontból mindegy, hogy az ember kiáll a garázsából, és elindul, vagy ugyanennyi idő alatt egy okostelefon appal odahív egy szabad autót.

Mivel ezzel a közlekedés leggyengébb láncszeme kiesik a rendszerből (a hülye, buta, képzetlen, önző, "majdénmegmutatom", stb úrvezető), a személygépkocsival közlekedés is igan hatékony tud majd lenni. A rendszer tudja majd az adott területen lévő összes jármű uticélját ismerve a legoptimálisabban szervezni az útvonalakat.

2016. okt. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Tram train. Bár Magyarországon nagyobb szükség lenne munkahelyekre ahol még fizetnek is...
2016. okt. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Mi a vélemény erről?: Skywire

https://www.youtube.com/watch?v=ZNWhM5QOwGQ

2016. okt. 16. 17:42
 8/16 A kérdező kommentje:
Az akadályokat nem tennék bele.
2016. okt. 16. 17:51
 9/16 A kérdező kommentje:
Ami még nem ismert.
2016. okt. 16. 17:51
 10/16 anonim ***** válasza:

????

Remélem hogy csak viccelsz, mert ezt nem lehet komolyan venni.

Egyfelől ez egy platformok játék, amit ide belinkeltél, a másik meg, ilyen már létezik - zárt kabinos kötélpálya néven (Sátoraljaújhelyen Dongó néven ismert).

2016. okt. 17. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!