Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Van lehetőség távolsági...

Van lehetőség távolsági buszon és BKV-n visszaigényelni a jegy árából?

Figyelt kérdés

A következő a helyzet: Két éve elkezdtem az egyetemet, amit otthagytam, és idén újra felvettek. Szóval van diákom, csak idei matrica hiányában nem érvényes. Mivel az oda-vissza utazás teljes áron 10 ezerbe kerül buszon, plusz egy havi bérletet is meg kell vennem, ami megint kb. 10 ezer, és akkor azt még nem számoltam bele, hogy esetleg szeptemberben hazamenjek egyszer. Ráadásul kollégiumba is csak pár nappal a beiratkozás után lehet beköltözni, ezért legalább egyszer haza kell mennem, mert ha szállodát veszek ki pár napra, az még többe kerül. És a probléma ott van, hogy matricát is csak a hónap közepén lehet kérni legkorábban a diákra. Vagyis hiába vagyok beiratkozva, mégse vehetek diákjegyet, így ami diákkal 13 ezer lenne egy hónapra, az most 30 ezer lesz nagyjából.

Ezt utólag nem lehet valahogy visszaigényelni?


2016. aug. 12. 01:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésedben jegy szerepel, aztán bérletről kezdtél el írogatni. Dolgozóként azért irigy vagyok, hogy ilyen problémád lesz! :D

Amúgy meg: ideiglenes diákot pont erre találták ki. Beszélj a sulival ezzel kapcsán.

2016. aug. 12. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Neked jogi értelemben a hallgatói jogviszonyod szept.1 környékén kezdődik/folytatódik. Ezt a problénát igazából a diákigazolvány kibocsátójának illetve a jogviszonyt igazoló egyetemnek kellene - együttműködve - megoldania. A közlekedési tarsaság szempontjából te szeptember közepéig nem vagy diák, nincs jogalapod visszaigényelni semmit.


Ráadásul soha nem is volt ilyen lehetőség, hogy valaki elfelejtette mondjuk a diákját magával hozni, vett egy teljesárút, leutazta, majd utólag lobogtatta a diákot és visszakérte a pénz egy részét. (Igen, tudom, a tiéd nem pont ez az eset, de analóg.) A kedvezményre való jogosultságot tehát az utazás pillanatában kell tudnod igazolni.

2016. aug. 12. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az iskolában kérjél ideiglenes diákot (A4-es igazolás), addig pedig utazz teljesárú jeggyel.
2016. aug. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Megkárositott a BKV vagy a volán?

Tehet arról a 2 cég, hogy te messziről jársz be?

A válasz ugye nem?

Így a kérdésedre is nem a válasz.

2016. aug. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Amikor én jártam egyetemre, és be kellett iratkozni 5 nappal a kollégiumi beköltözés előtt, írtam egy emailt a kollégiumnak. Leírtam, hogy 300 km-re lakom, 9 órát utazom busszal, nincs autónk, nem tudom, hogyan oldjam meg. Erre azt írták válaszul, hogy semmi gond, másoknál is van ilyen, természetesen beköltözhetek a kollégiumba a beiratkozás előtti napon.
2016. aug. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#1 Bocsánat, a jegy a távolsági buszra vonatkozik, a bérlet a BKV-ra. Egyébként legyél irigy, de nekem, mint tanulónak, elég nagy probléma, hogy havi 10 ezreket kell még pluszba kiadnom. Ha a fővárosban laknék, nem az ország szélén egy eldugott kis városban, nyilván nem lenne gond, hogy mennyibe kerül az utazás és a kollégium, mert nem lenne rá szükségem és a pénz megmaradna másra.


Amúgy az ELTE-ről van szó, azt írják, hogy szeptember 12. előtt nem állíthatnak ki sem ideiglenes igazolást, se nem adhatnak matricát, nekem viszont elsején már beiratkozás.


#4 Nem karosított meg, csupán egy kérdés volt, hogy mit lehet tenni, ha azért nem vehetek diákjegyet/bérletet, mert az iskola nem hajlandó időben érvényesíteni a kártyát. Mert jogilag már diák leszek, szóval járna a kedvezmény.


#5 Én is jó 250 km-re lakom, és az a gond, hogy első nap beiratkozás, második nap vizsga (ezt nem részletezem, aki nem oda jár, nem érti), harmadik nap meg beköltözés, és mindegyik reggel 9-kor. Szóval egymás után 3 nap kéne a legelső busszal az éjszaka közepén elindulnom, hogy odaérjek, aztán délután vissza. Ezt nehezen tudnám megoldani, azért örültem volna, ha már augusztus végén be lehetne költözni, ahogy az előző években volt, akkor nem lenne ezzel gond. De amint megkapom, melyikbe kollégiumba kerülök, írok az illetékesnek, hátha van olyan kivételes eset, aminél engedik, hogy 2-3 nappal előbb lefoglaljam a szobát.

2016. aug. 13. 01:45
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha fel kell jönnöd Pestre, akkor próbáld ki a telekocsit - ott sokkal olcsóbbak a tarifák (persze ha találsz autót).
2016. aug. 13. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szeptember 1-től hallgatói jogviszonyod lesz, ki kell hogy állítsák az igazolást, ha bemész kérni.
2016. aug. 13. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

# 8/8 Időpont ma 07:38


Az aktív státuszú hallgatói jogviszonyod hivatalosan a szorgalmi időszak első napjával kezdődik, ami szept. 12.


Kérdező:


Írj egy levelet az adott kollégiumnak, hogy korábban költöznél be. 99%-ban meg szokták engedni ilyen indokkal. Mást nem nagyon tudsz tenni.

2016. aug. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nem tudok kérni, nem adnak. Mikor két éve kezdtem, akkor is az ELTE-n, akkor is megmondták, hogy majd az első szorgalmi héten adják ki, melyik napon és hány órakor lehet ideiglenesért bemenni meg matricát kérni, annak, aki nem most végzett gimiben, ezért nincs már meg az októberig érvényes diákja.


Csak 25-én mondják meg, hova kerülök, de azonnal írni fogok emiatt a kollégiumi ügyintézőnek, mert nekem tényleg muszáj lenne pár nappal előbb a beköltözés, hogy azt a sok felesleges utazást elkerüljem (ami nem csak drága, de fárasztó is, pláne, hogy egymás után 3 nap kéne felutaznom meg vissza). Meg amúgy is egész hónapra kell fizetni a kollégium díját, akkor már hadd lehessen hónap elején beköltözni, ne csak a hónap második hetén. Mert ha csak egyszer kell felutaznom meg venni egy havi (esetleg félhavi) bérletet teljes áron, már azzal is 20 ezret megspórolok, amiből bőven kijön egy havi kollégiumi díj is. Lehet, hogy valaki csak legyint erre, de én nem vagyok olyan helyzetben, sajnos.

2016. aug. 14. 03:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!