Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Melyik európai nagyváros...

Melyik európai nagyváros tömegközlekedése a legszínvonalasabb?

Figyelt kérdés
Járatsűrűség, lefedettség, műtárgyak állapota, stb.
2016. okt. 20. 20:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Budapest a legjobbak közé tartozik, lefedettség és járatsűrűség szempontjából, dehát ezek csak sírni tudnak, nem örülni.
2016. okt. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is elég jó ebben Budapest, de szerintem Bécs még közelebb jár az igazsághoz.
2016. okt. 21. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is bécsre tippelnék. Párizsban sok az elavult metróvonal. A régi építés (II. vh előtti időszak) miatt sok a szűk folyosó, és rossz a szellőzés, és így büdös és zsúfolt tud lenni. Villamos meg alig van, az is csak külvárosban. Londonban hasonló a helyzet, ha jól tudom, villamos nincs, a bonyolult metróüzemben meg nem ritkák a zavarok, a metróra meg csak buszok hordanak rá, nincsen villamoshálózat.

Prága az, ami még szóba jöhet, és színvonalas, de ott csak 3 metróvonal van, míg Bécsben 5.

Összességében talán a következő lehet a sorrend. Bécs, Budapest/Prága.

Berlinben ami még eléggé jó, de ott inkább a ritkábban közlekedő, de hosszú szerelvényeket preferálják a rövidebb, de sűrűn közlekedők helyett, kevés kivétellel.

2016. okt. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak járatsűrűséget és a lefedettséget nézzük akkor én megkockáztatom, hogy Budapest. Amúgy Bécs, és Budapest körülbelül egy szinten van, Bécsben kicsit kiterjedtebb az elektromos közlekedési hálózat, lásd rengeteg villamos vonal van.
2016. okt. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!