Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha a metrón vagy a buszon...

Ha a metrón vagy a buszon inzultálnak valakit, akkor a többi ember miért csak bámulja, miért nem segít neki?

Figyelt kérdés
2016. okt. 26. 00:00
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Én kétszer is közbeléptem amikor egy részeg disznó hölgyeket zaklatott. Az egyik esetben ököllel homlokon vágott. Erre bemérgesedtem és a hajánál fogva megragadtam a fejét és át akartam nyomni a busz ajtaján lévő üvegen de az nem tört ki. Erre már volt bátorsága csatlakozni a sofőrnek is a hülye ellen és elkérte a bérletét, ami alapján meglett a címe. Ezért nem mernek beavatkozni, nem könnyű ártalmatlanítani őket. Az említett esetben a szép szóval való kérés nem csak hatástalan volt de még meg is ütött. De mikor úgy kezeltem ahogy megérdemelte, na az volt az ő anyanyelve. A járatokon ritkán van jó bunyós aki közbe merne lépni.
2016. okt. 26. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor általában mindenki lefagy és arra vár, hogy majd más lépjen.
2016. okt. 26. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
1x volt ilyen eset, a busz megállt én meg amúgy is kèsèsben voltam. Mondtam szépen az ipsènek hogy szálljon le. Aztán mikor anyukám is szóba jött repült orral előre le a buszról és a taknyán csúszott a kukák közé. A busz elindult, a csukódó ajtajából mèg láttam a bamba csodálkozó fejèt, nèzett körbe mint a vett malac.
2016. okt. 26. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Részben azért, mert ilyenek, nem mindenki siet a másik segítségére (igaz, nem egy esetben, az erőfölények miatt érthetőek is). Ha meg igen, akkor lehet, hogy pont őt veszik elő. Oké, hogy nem vadnyugat, de ma már mindenkinek joga van. Hozzáteszem, hogy jobb lenne, ha megnövelnék a közbiztonságot is.
2016. okt. 26. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
56%

Azért, mert ha rosszul sikerül a segítség, akkor mentő, rendőrség, kórház, helyszínelés, tanúskodás, bíróság...aztán lehet, hogy téged fognak zaklatni...


akit megvédtél, az már nem is emléxik az esetre.

2016. okt. 26. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%
Mert gyávák vagyunk.
2016. okt. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Eddig komolyabb inzultust csak alkoholista hajléktalanok között láttam, illetve BKK ellenőr vs bliccelő esetén. Egyiknél sem éreztem kényszert a közbelépésre, de nem is volt rá szükség, mert megoldódott a helyzet vagy így, vagy úgy.


Ja, meg egyszer láttam néhány éve, ahogy egy rossz arcú figura megmolesztált egy nőt, aki ordított vele, de ott sem kellett csinálni semmit, mert a buszsofőr három másodperc alatt kihajította a buszból az Astorián.

2016. okt. 27. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
A filmek belevésték az emberekbe,hogy nem kell beleszólni az orrod előtti borzalmakba,csak nézni,és élvezni,hogy nem veled történik.
2016. nov. 9. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ez olyan, hogy például nem lehet mindenki híres youtubos, nem lehet mindenki x faktor győztes és nem lehet mindenki jó színész és ennek két oka lehet: Nem mernek bizonyítani(önbizalom hiány) vagy nem tudnak bizonyítani az adott szituációban(tehetség hiány)...ez persze csak az én véleményem:)
2016. dec. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!