Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mi kell ahhoz, hogy valaki...

Mi kell ahhoz, hogy valaki buszvezető legyen?

Figyelt kérdés

Amiről tudok:

D kategóriás vezetői engedély - kb. 180.000Ft

GKI vizsga autóbuszra - kb. 150.000Ft

PÁV II. - 10.000Ft

Ha valakinek ez mind megvan, akkor kész is van? Ha jelentkezik a Volánhoz, vagy hasonló helyre, akkor nagy valószínűséggel felveszik ennyivel? Akár szakmai tapasztalat nélkül is?

Köszönöm!


2016. nov. 1. 17:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezek nélkül is felvesznek is megcsinálhatod az ő kölségükre, csakhogy legyen buszvezetőjük, mert senki se akar az lenni - nem véletlenül.
2016. nov. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én az akartam lenni, nagyon sokáig, mindenki mondta-több buszsofőr ismerősöm is-, hogy nem éri meg 100-120e forintért ezt csinálni. Nem hallgattam rájuk, elmentem PÁV2-re, meghúztak mint annak a rendje, aztán itt le is mondtam az egészről, inkább dolgozok a saját szakmámban 300e forintért, beláttam, igazuk volt.

Ja és a Pávon azt a feladatot rontottam el nagyon, ahol kézzel lábbal kell nyomkodni össze vissza, a képernyőről jövő infók és a fülhallgatón jövő információk szerint. Azt mondta a psziho hogy nem tudok több dologra koncentrálni.

Na nem sok embert látsz vajas kenyeret kenni, telefonálni meg vezetni egyszerre. Ez vagyok én. Hülye rendszer.

És a mostani cégnél ahol dolgozok sokat vezetek, és olyan laikusok szerint, tehát akiknek nincs jogosítványuk mondják azt hogy én vezetek a legjobban a cégnél.

De a kérdésre válaszolva, ha megvan a Pávod, akkor már felvesznek és beiskoláznak. Ha megvan minden, akkor csak a bürokrácia, és már dolgozol is.

2016. nov. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

És a PÁV-ot nem lehet ismételni? Ha egyszer elrontod, akkor vége?

2016. nov. 1. 18:04
 4/9 anonim ***** válasza:
D-nek feltétele a C kategória is, ami szintén szép összeg.
2016. nov. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A PÁV képesség vizsgálat, nem arról szól hogy addig kisérletezel, amíg egyszer talán sikerül.

Lehet ismételni, két év múlva.

A D. kategoria megszerzése sem a semmiből kezdődik, azt nem tudom kell-e a C, de a B igen.

A cégek által fizetett tanfolyamokat mésképpen kell megfizetni: alá kell irni egy szerződést, nem állhatsz tovább, következmények nélkül ha nem tetszik késöbb valami

2016. nov. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. nov. 1. 18:23
 7/9 anonim ***** válasza:
busz
2016. nov. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Lehet ismételni, igaz fellebbezésnek hívják, drágább is, meg ott ki tudja mi a feladat. Csak rosszul esett hogy tudom magamról a képességeim határát, és tudom hogy menne, erre ilyen életében nem vezetett 50 métert psziho közli hogy alkalmatlan vagy... az ember ilyenkor a padlóra tud kerülni, főleg hogy az volt az álma hogy buszsofőr legyen.

1 hétig olyan menstruálós nő voltam-férfiként. Aztán egyik reggel felkeltem, és mondtam hogy nem is érdekel.

C kategória nem feltétel, B kell, két éves(Páv miatt).

2016. nov. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8/8. Nem a vezetési képességeid alapján ítélnek meg,hanem az alapján,hogy mennyire tudsz összpontosítani egy adott dologra akkor is,ha zavarnak közben. Azt írod hogy vezetés közben kenyeret kensz és telefonálsz, Ez két zavaró tényező. A BUSZVEZETÉS KÖZBEN KICSIT TÖBB INGER ÉR,mint a személyautónál. Nekem villamosvezető ismerősöm,akinek van páv 3.-ja,az hasalt el a 2.-es vizsgán. Én sem akartam elhinni. Ő elfogadta,pedig B,C,E jogosítványa van GKI-val,és nem szajkózza,hogy más szerint hogyan vezet. Próbáld meg még egyszer,csak úgy magadnak kíváncsiságból. Lehet hogy sikerül. Ugyanis,akkor egy pillanatnyi állapotodban tudtak megvizsgálni,amit ezer dolog befolyásolhat. Lehet hogy nem aludtad ki magad,vagy fájt a gyomrod,bármi elterelheti az ember figyelmét,pedig az,amin elhasaltál,oda tényleg 150% figyelem kell.Tudom,mert én is megcsináltam. Egyébként igazad van. Ha a szakmádban megvan a 3 kilód, nem érdemes buszt vezetned. Mi akik ezt csináljuk, mi is csak azért csináljuk, mert nem jut jobb eszünkbe.120-150 ezer vidéken a fizetés,Budapesten 160-220 között,az agglomerációs volán egy kicsit többet,de ott is csak juttatások dobják meg,maga a fizetés az ott sem sok. Elvették a nyugdíjkorkedvezményt is, így már az sem csábító. Nem értjük, hogy kinek áll érdekében,hogy elfogyjanak a buszvezetők.
2017. jan. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!