Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A mozdonyvezetők tényleg...

A mozdonyvezetők tényleg abból a fajta emberből vannak, akiket nem szabad, hogy megrázzon az embergázolás?

Figyelt kérdés

Vasútbolond vagyok,mozdonyvezető szeretnék lenni és van egy jó debreceni mozdonyvezető haverom,igaz idősebb sokkal tőlem 50 körüli van gyerekei is de akkor is haverom,szval szoktam néha vele menni mozdonyozni általában pesti kanyarokra és sajátítom el a tudást már most,mert vezetni is szoktam,félig mozdonyvezetőnek érzem magam már most is.


Nem is az a lényeg.

Hanem:

A héten is taliztam vele és sokat beszélgettünk,mondta,hogy a múltkor jól megszívta,sietett volna haza,éjjfélkor kellett volna valahogy végeznie és 15 perc alatt kocsival hazaér,ehelyett hajnal 4-kor ért haza,mert Hajdúszoboszlónál elgázolt egy ittas embert.

Kérdeztem tőle,hogy milyen érzés volt,hogy ment haza ,hogy elütött egy embert és azt mondta,hogy nem ez volt az első ilyen már az életébe,ütött már el máskor is embert. Természetesen mondta,hogy abban a pillanatban amikor az emberrel csattant akkor 90 km/h órával ment így nem nehéz belegondolni,hogy mikor lefékezett,leszállt a mozdonyról,milyen látvány fogadta amikor a mozdony elejét látta,hogy hogy néz ki,meg a sín előtte. Kérdeztem tőle,hogy akkor megviselhette és nagyon nyugtalanul aludt utána,biztos megrázta,erre ő azt felelte,hogy ó dehogy,őt nem érdekli,egy dolog idegesítette,hogy három órát ott kellett lenni és másnap hajnalban ért haza ,mert helyszíneltek sokáig stb,azt is mondta,hogy a rendőrnő majdnem rosdz lett a látványtól de őnem,őt nem érdelki,egy ittas ember a sinek közőtt mászkált és figyelmetlen volt,és őt nem hatja meg. Hazament hajnalban és másnap éjjszakára ment is dolgozni,nem érdekelte,hogy gázolt,nem viselte meg.

Mondta,hogy akit ilyen megvisel az a mozdonyvezető nem alkalmas a hívatásra. Itt felk3szűltnek kell lenni,hogy lehet holnap is lesz egy ilyen de lehet sosem többet és,ha lesz megint egy gázolás,a vezérnek nem szabad kibukni,hanem az élet megy tovább,ez benne van a szakmában.


Elcsodálkoztam,hogy milyen egy kő idegrendszerű lehet az én barátom,hogy nem hatja meg az ilyesmi,nem bukott ki utána.


Én biztos kibuknék,érzem.

Akkor nem lehetek alkalmas mozdonyvezetőnek?


Már elnézést,hogy jól,részletesen körülìrtam a kérdést,de tényleg igaz,hogy a mozdonyvezetők olyan idegrendszerű emberek,olyan idegrendszerűnek kell lenni,hogy nem szabad,hogy egy ilyen gázolás miatt kibukjanak,hanem ez bele van a szakmába karkulálva,hogy ilyen bármikor lehet?



2016. dec. 18. 21:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem lehetsz mozdonyvezető!Amúgy tudtommal 18 év alatt nem is szabadna mozdonyt vezess no de ez más téma.Gondolj bele ha véletlen elütnéd mondjuk a hozzátartozódat akkor is kibuknál rajta.De amúgy mindenképpen a mozdonyvezetőknek hidegvére kell legyen mindenesetben .
2016. dec. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen a legtöbb mozdonyvezetőt megrázza a gázolás, sokan nem tudják egy darabig újból felvenni a munkát. Viszont kapnak pszichológiai segítséget szakemberektől. Szóval ez nem ok arra, hogy más szakmát válassz. Az persze fontos, hogy a helyszínen a tőled elvárható segítséget tudjad biztosítani, mert ha egy tehervonattal elsodorsz valakit a puszta közepén, simán lehet, hogy a lélekjelenléteden múlik az illető élete, mert a következő 30 percben te leszel az egyetlen ember a környéken.
2016. dec. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Annyira nem ritka az ilyesmi, hogy azt hallottam, nem is tekintik "igazi" mozdonyvezetőnek a szakmabeliek azt, aki még nem gázolt. :(
2016. dec. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
68%

Volt múltkor egy gázolás, a mozdonyvezetőt mutatták, ő teljesen ki volt borulva.

Az, hogy a barátod nem ilyen, nem igazán minősíteném, de muszáj. Elvileg az értelmesebb emberek mennek el ilyen sofőröknek, barátodnak ez nem tudom hogy sikerült.

"csak egy részeg ember"

Ő még sosem volt részeg?

Nagyon egyszerű, és korlátolt gondolkodásra vall...

2016. dec. 19. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem urban legend ez is, hogy minden mozdonyvezető elütött már egy rakás embert... Biztos van sok olyan vezető, aki még egyet sem ütött el, persze ez nem a vezetőn múlik. Ha belegondoltok, az országban többszáz mozdonyvezető van, ha mindegyik tucatra ütné el az embereket, akkor a fél ország vonatgázolásban halna meg. Pedig azért nem annyira gyakoriak a vonatgázolások.
2016. dec. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 darujev ***** válasza:
100%

Csak egy jó tanács: Nem annyira okos ötlet egy nyilvános fórumon leírni, hogy van valaki aki illegálban utaztat téged (+vezetni enged) és még az esetleges beazonosításához elégség információkat is írsz róla.. Nehogy megüsse a bokáját miattad, mert az nem tesz jót a barátságnak. Nem tudom lehet-e itt töröltetni kérdést, de a helyedben elgondolkodnék rajta.

Gondolom fiatal vagy (persze, én is nagyra voltam magammal mikor utaztam és vezettem is...), azt azért mégse árt megtanulni, hogy mikor mennyit és mit írj.

2016. dec. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
"mert vezetni is szoktam" Ezt én nem híresztelném, mert te is és a haverod is nagyon megütheti a bokáját.
2016. dec. 20. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Ó,de felfújjátok ezt az egészet,a kutya sem fog foglalkozni vele,hogy egy fórumon mit írnak stb. Ez nem bizonyíték arra,hogy ezzel foglalkozzanak.

Tudjátok hány meg hány ember ki ír itt egyt-mást...

Amúgy a mozdonyfelvigyázóba tudják nagyon jól,nem titok.

Biztos,hogy fórumra nem írnék olyasmit,hogy mi a neve stb,személyes dolgokat nem írtam csak annyit,hogy 50 éves.

Van sok 50 meg 60 éves vezér is meg 25 éves is...

További szép estét.

2016. dec. 20. 21:37
 9/13 darujev ***** válasza:

Nézd.. te dolgod mit kezdesz egy tanáccsal, de azért fontold meg miért született és mi a lényege.

Hogy egy nyilvános fórumon ki van jelen azt nem tudhatod. Járok ide egy ideje már, látom, hogy vasutasok, BKV-sok és egyéb közlekedési dolgozók is írkálnak ide, de mondjak jobbat? Az index tömközl. fórumainak napi vendége a BKV egyik vezérigazgató helyettese, aki írkál is.. és biztosan tudom, hogy más pl. vezető pozicíójú emberek is figyelik az ottani fórumokat. Ott több mint 10 év van mögöttem, náluk egy hasonló személyes tartalmú hozzászólás hamar a moderáció áldozata lenne. Persze ez az oldal lazább, de tudod.. az ördög nem alszik, feleslegesen senkire se kell felhívni a figyelmet. A debreceni, ötven körüli, családos, Szoboszlónál gázoló, ehelyett nem éjfélkor végző pedig egy elég kis halmaznak tűnik nekem... főleg úgy, hogy a kérdésfeltevés egyébként teljesen megállná a helyét ezen információk nélkül is.

Ugyan sok tényleges közöm a vasúthoz nincs, de azt tudom, ha egy pesti villamosvezető gázol vagy eseményezik, max egy-két embert kéne megkérdeznem, hogy megtudjam a nevét, pedig nem dolgozom azon a területen..

+ vessző után szóköz :) Tudom, én se vagyok helyesírás verseny győztes.. csak mondom :)

2016. dec. 21. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
6-os válaszhoz annyit fűznék hozzá hogy lehet kérni felszállási engedélyt és máris nem üti meg a bokajat senki.(par éve mikor apummal jártam nekem is mindig kért)
2016. dec. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!