Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A MÁV-nál mi a feltétele...

A MÁV-nál mi a feltétele annak, hogy fizessék az autóval való munkába járást, ha rossz a vonatközlekedés?

Figyelt kérdés

Utazási idő, vagy várakozási idő számít?

Miskolci terület.


2016. dec. 20. 06:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Neked csoda (vagy protekció felső körökben), mert Miskolc egyáltalan nem a világ vége.
2016. dec. 20. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1. A MÁV Zrt. e tekintetben ugyanolyan munkaadó, mint bármely másik, tehát a munka törvénykönyve vonatkozik rá.


2. A munka törvénykönyve alapján benzinpénz akkor jár, ha a lakó- vagy munkahelyed tömegközlekedèssel nem közelíthető meg az elvárható idő alatt, erre pedig támpontok is vannak, mi számít annak. Nem specifikálja, hogy vonatnak kell lennie, magyarán ha mondjuk 40 km-ről busszal be tudsz érni közvetlenül vagy akár egy combosabb, 30 perc körüli átszállással, akkor az még nem benzinpénzes kategória. De ha mondjuk csak 15 km-t ingáznál, amiből 5 km séta lenne, akkor jár a benzinpénz.

2016. dec. 20. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ezeket tudom, a konkrét feltételek érdekelnének. A Munka Törvénykönyvében nem találtam.

De az MT-től függetlenül is, akár KSZ, akár helyi függelék mást írhat elő, plusz az elbírálás is történhet mások által másképpen, a határeseteknél. Ezért érdekelne főleg a miskolci helyzet.


# 1

Ennek a hsz-odnak mégis mi értelme volt? Miből gondolod, hogy a miskolci igazgatóság területén nem jár senkinek gk-térítés? Éppenséggel, vagy hat közvetlen kollégámnak is adják, de ők nem itt laknak, ahol én, ezért kellenének a konkrét feltételek. A főnökeim sem tudják, és nem is nagyon próbálkoznak megtudni, azt mondják, adjam be a kérelmet, aztán majd kiderül.

2016. dec. 20. 16:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!