Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hazajutás dec 24-én a munkahel...

Hazajutás dec 24-én a munkahelyről-köteles -e a munkáltató figyelembe venni a közlekedési változásokat? Nincs éjszakai járat és minden leáll legkésőbb 16kor.

Figyelt kérdés

Ugye dec 24-én 16hkor leáll minden nappali járat és éjszakai járatok maradnak-már ahol vannak.

Pl egy külvárosi részben simán lehet hogy semmi sincs.

Kérdésem: köteles-e a munkáltató figyelembe venni hogy 16h után a dolgozók hogyan jutnak haza? Lévén nem épp az a hely ahol kocsival járnak a melósok, 90%-ban busszal.

Annyit kértünk a főnöktől hogy 17h-ig tartana a műszak de most az egyszer az évben engedjen már el 15.30kor hogy legyen mivel hazamenni.

Azt a szaros másfél órát meg ledolgozzuk máskor vagy vonja le. Azt már álmodni se merjük hogy esetleg uram bocsá ajándékba adja azt a szaros másfél órát egyszer egy évben. A minimálbér mellé ez nem fér bele, meg a cég biztos csődbe is menne ilyen elképesztő volumenű adakozás mellett…


Nem lehet. Semmit se lehet. Se később ledolgozni se levonni. A munkanap 17h-ig tart egy perccel se előbb nem lehet elmenni. De egy perccel se. Hogy képzeljük. Hát ez egy munkahely!


Hogy megyünk haza? Hát ahogy akarunk. Busz nincs, éjszakai járat errefelé nincs. Hát az már nem a cég dolga.


Ilyen esetben nem köteles a munkáltató figyelembe venni hogy jutunk haza?

Eleve mit keresünk itt dec 24 szombaton? Mikor az nem is munkanapunk.


2016. dec. 24. 10:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%

Uhh.. Sajnálom. Nehéz kérdés. Lehet egységesen fel kéne állnotok és elmenni. Nem munkanap? Túlóra? Elrendelt? Tehát le van papírozva? Ha nincs, nem tehet semmit. Vagyis de, kirúgja a lázítót vmi kitalált indokkal.

Sajnos nem tudom, h meg kell- e oldania a munkaadónak, de emberség is van a világon. Szenteste napja van, ami ugyan törvényileg nem ünnep, de... mondjuk az emberség már ott elúszott, h ma is dolgozni kényszerítenek benneteket.

A legjobb megoldás az lenne, ha egy emberként fel tudnátok állni, h mára ennyi. Mindenkit nem rúghat ki, kivéve, h kis létszámú a csapat. Vagy lehet olyan eszközökhöz is folyamodni, h megfenyegetni a munkaadót, h feljelentitek szabálytalanságokért, de ez nem az ajánlott kategória.

2016. dec. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%
Sajnos papíron nem köteles odafigyelni rá, mivel a bejutás/hazajutás nem az ő problémája, bár persze a normálisabbak azért odafigyelnek. Főleg, hogy azért ma kb minden bezár 2-3 felé.
2016. dec. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Az lenne a szabályos ha a túlórát (rendkívüli munkaidőt) írásban rendelik el amiről a dolgozónak is kell kapnia egy példányt. A céges példányt pedig alá kell íratni a dolgozókkal. Ez a papírt a közvetlenül a munkaidő előtt is elétek rakhatják, mivel a munkáltató évi 250 túlórára kötelezhető. Nyugodtan fordulhattok a munkaügyi bírósághoz is, ha enélkül túlóráztatnak titeket.

De nagyban függ a munkaszerződésetektől is mit tartalmaz a munkaidővel kapcsolatban.


Lázadjatok csoportosan, majd fenyegetőzik a kirugással, és azt mondja 1 helyett 10 másikat talál keddre... de ez kamu tapasztalatom alapján kegyetlen nehéz jó munkást találni, főleg, ha betanított vagy szak munkáról van szó!

2016. dec. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
58%
A jelenlegi jogszabályok nem igazán védik a munkavállalókat, most kicsit átnéztem a munkatörvénykönyvet, de nem ír semmit az munkahely és otthon közötti ingázásról, ezt a munkavállalónak kell megoldania... ez inkább már az emberségről szól...
2016. dec. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
84%

Na meg lássuk be a legfontosabb dolgot nem írtad le: Azt, hogy mit dolgozol. Nyilván nem mindegy, hogy kórházi ápoló, gyári munkás vagy irodista vagy-e. A főnöködnek számba kell vennie sok más dolgot is, nem feltétlen szemétségből nem enged haza:

- Legyen ki ellássa a betegeket

- Ha van egy fontos megrendelés akkor minnél többet haladjatok vele vagy ha készen kell lennie.

stb. még rengeteg dolog, nyilván én nem tudom mik ezek, gondolom te sem. Ugyanígy fontos az is, hogy hogyan kértétek tőle, értelmesen megfogalmaztátok-e a kérést vagy követelőztetek. Csak azt mondom, hogy gondold át, hogy miért döntött így :)


Egyébként hazajutni így is haza lehet: Ha az emberek 90%-a jár busszal akkor a maradék 10%-ból mindenki hazavihet még pár embert, ha szépen megkéritek őket biztosan segítenek, aki épp amerre megy és útbaesik. Nyilván van aki a közelben lakik ők menjenek gyalog. Nyilván van akinek a rokonok el tudnak menni kocsival és hazavinni. Ha többen laktok egy környéken érdemes lehet összedobni a pénzt taxira, ha többen mentek már nem lesz olyan nagy összeg az sem.


Én egy szóval sem mondom, hogy a főnököddel értek egyet, de azt sem, hogy veled :)

2016. dec. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%
Odarendeltek taxikat 17 órára ,4-en befértek egybe, szétdobva a költséget már elviselhető az ára. És erősen elgondolkoztok egy csoportos kilépésen ami szépen bedönti a céget főnököstűl ,mert már nem olyan egyszerű munkást találni. Észre kell venni hogy a hatalom a ti kezetekben van csak össze kell fogni.
2016. dec. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
73%
menjetek el kollektívan fél4-kor. Nem kell itt félni.
2016. dec. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
75%
Sajnálom a helyzetet, ellenben a háborgás meleltt szerintem rég kitalálhattatok volna valami megoldást, pl. páran jönnek kocsival és egy kis mellékesért eldobják haza a többieket/taxit hívtok/, megkértek egy családtagot. Azért bőven lenne ám megoldás.
2016. dec. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

"egy csoportos kilépésen ami szépen bedönti a céget főnököstűl"


Az nem érdeke senkinek nekünk se. Legyünk állás nélkül?


"hatalom a ti kezetekben"


te még hiszel a mesékben?

2016. dec. 24. 13:09
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha mindenki csak retteg ,meg félti a kis alamizsnáját ,akkor bele kell törődni csendben, és nem háborogni ,hogy szemét a főnök. Persze hogy az ,mert megteheti.
2016. dec. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!