Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Villamosvezetők, buszvezetők!...

Villamosvezetők, buszvezetők! Mennyire nehéz a munkátok? Könnyű bekerülni?

Figyelt kérdés
Érdeklődni szeretnék, hogy milyen a városi tömegközlekedésben dolgozni. Mennyire fárasztó a munka? Az adott hónapra kiadják előre, hogy melyik nap melyik járatra kell menni, és hányszor a hónapban? Meg lehet élni belőle?

2016. dec. 28. 15:45
 1/6 anonim válasza:
100%
Itt nálunk Borsodban a volánnál sok busz hátuljára ki van plakátolva, hogy "autóbusz vezetőket keresünk". Például amikor néha bemondják, hogy ez a járat ekkor, ezen a napon nem fog indulni, az azért van, mert nincs elég buszvezető. Bár kb. havi 120000-ért nem csodálom.
2016. dec. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%
inkább tiszta ruhába ülök és vezetek 120 -ért mit hegeszek flexeljek 120 ért.
2016. dec. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%

Amiket én olvasgattam, azok alapján nem éri meg a meló:

[link]

[link]

[link]

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__tomegkozlekedes__5..



Szóval akkor néhány hátulütő:

Iszonyatosan sokat kell egy nap dolgozni, ha épp munkanap van. Alacsony a fizetés. Az utasokkal is lehetnek problémák.

Ez a munka 120-ért nem éri meg.

Ha őszinte akarok hozzád lenni, akkor ennél sokkal jobb lehetőségek vannak. Például ott a taxizás, ami azért mégis csak kényelmesebb, kötetlenebb is kissé.

Vagy ott a nemzetközi fuvarozás, ahol meg sokat vagy távol, de legalább rendes pénzek vannak benne, meg nem kell utasokkal foglalkozni.

Persze vannak belföldi fuvarozócégek, ahol mégis csak lakásban alszol, és talán kevésbé stresszes mint a buszsofőri munka.


Szerintem ha megnézzük az alternatívákat, akkor sokkal jobb lehetőségek vannak, mint a buszsofőri munka.

2016. dec. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
91%
A villamosvezetők csak egy picivel keresnek jobban a buszvezetőknél (átlagban), de oda sokkal nehezebb bekerülni, mert sokkal kevesebben vannak.
2016. dec. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
89%

Ha sikerül kifognod egy jó járatot akkor jó is lehet, igaz sokat nem fizet akkor se, viszont ha ezer éves járat akkor akár nyugdíjig ott lehetsz szerencsével... De ha valami rosszat fogsz ki, mind melóban, mind utas szempontból, akkor szívás.

Szerintem ez inkább mentálisan megerőltető munka.

2016. dec. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
90%

Egy nagyon fontos dolgot előtte tisztáznod kell magadban.

Menyire bírod a monotonitást?


Én egy jó ideig akartam buszozni a fővárosban (pár évig nem életem végéig, mert hogy néz már ki egy nagymama buszvezetőként) /a nagypapa sem jobb/ :)


Sorra végeztem a kategóriákat.

Ezzel párhuzamosan egy reklámcégnél kaptam melót, ahol egy kötelezően meghatározott és szigorú útvonalon kellett naponta végigmenni, napi 12 órán át.

Volt ami "tök jó" hosszabb volt, és 8-10 alkalommal értem körbe, volt olyan is, ami a Hősök tere és az Oktogon között volt.


Bár az útvonalak naponta változtak, és időközönként ismétlődtek, de akkor jöttem rá, hogy 1 hétig nem bírnék nap mint nap egy tök rövid távot naponta sokszor megtenni.

2017. febr. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!