Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Tüzijátékkal lezavarták a...

Tüzijátékkal lezavarták a buszról a srácot. Jogosan?

Figyelt kérdés

Ma az egyik helyi járatú buszon utaztam és szállt fel egy 20 év körüli srác és ilyen bot alakú tüzijáték volt nála meg egy olyan doboz féle de az szatyorban. Mutatta a sofőrnek a bérletét,mire a sofőr mondta neki,hogy "mi az,ugy tüzijáték?",erre a fiú felelte,hogy igen.

A sofőr azt mondta neki,hogy szálljon le,nem hozhat tüzijátékot fel a buszra. A gyerek hiába mondta,hogy van bérlete,minden,a tüzijátékot engedélyezett àrustól vette egy bolt parkolójából,a blokkot is megmutatta a sofőrnek,és mondta,hogy magátol nem robban fel a tüzijáték,miért nem szabad szállítani.

A sofőrt nem érdekelte,lezavarta,hogy a tüzijáték robbanóanyag és nem szállhat fel vele,tömegközlekedési eszközön nem szabad szállítani.


Szerintetek jogos volt a sofőrtől?



2016. dec. 28. 21:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Sajnos jogos volt, mert ha baleset lenne, amit nem lehet előre látni, akkor egy szikra felrobbanthatja a buszt, még nagyobb galibát okozva. Van utazási szabályzat, hogy ittasan, büdösen stb. nem lehet utazni, nyilván gyúlékony anyagot sem lehet szállítani. Legközelebb csomagolja be jobban. ;-)
2016. dec. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%

'A sofőrt nem érdekelte,lezavarta,hogy a tüzijáték robbanóanyag és nem szállhat fel vele,tömegközlekedési eszközön nem szabad szállítani. '


A tuzijatek tenyleg robbanoanyag (nahat, miket nem mondok, mi?), es tenyleg nem lehet tomegkozlekedesi eszkozon szallitani. Semmilyenen, se vonat, se busz, se villamos. Akkor sem ha messze laksz, akkor se ha 'hogyan oldjam meg maskepp'. A tobbi utas eletet, testi epseget nem veszelyeztetheted a szorakoztatasod kedveert (sem).

2016. dec. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
A sofőrnek tökéletesen igaza volt. A srác meg hülye volt, mert ha jóindulatú volt egyébiránt és nem terrorista, akkor becsomagolhatta volna valami nem átlátszóba és akkor a sofőr nem kérdezte volna, mert nem látta volna. De hát a srácnak ennyi esze sem volt.
2016. dec. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen gyúlékony vagy robbanásveszélyes anyagot nem szállíthatsz közösségi közlekedési eszközön. Sem tűzijátékot, sem PB gázpalackot otthonra, sem benzint a kocsidba.
2016. dec. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
57%
Ha csak egy házmesterlelkű feljelentgető látja ezt, és a sofőrt bejelenti a volánnál, ha nem szállította volna le, a sofőr másnap már munkanélküli.
2016. dec. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
11%
Holnap megkérdem a szomszédot, lehet elviszi neked az 1000- es swifjével.
2016. dec. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
85%
Utolsó, én nagyon nem szeretek egy kilónyi petárdaval a seggemnel buszozgatni, mert rengeteg a barom az utakon és nem akarom, hogy egy baleset esetén kilojenek engem a Marsra. Innentől kezdve minimum szólok a buszsofőrnek, hogy az utastars meg nem engedett cuccot szállít. Ha ezt a sofőr nem kezeli helyen, igenis leszek olyan úgymond házmesterlelku, hogy felhívom a munkaadója figyelmet a sokunk biztonságát veszélyeztető hibára. Legközelebb majd komolyan veszi a dolgát.
2016. dec. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
69%

Hátizsákban kell vinni.

A tüzijáték nem gyullad meg magától, ugyanis nincs benne gyujtószerkezet. Ha meg ég a jármű, te már nem leszel rajta... Ha mégis akkor meg úgyis mindegy.

Pont annyira tűzveszélyes, mint egy üveg tömény szesz. Amit szintén nem vihetnél fel a buszra.

2016. dec. 29. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért egy üveg tömény szeszt ne hasonlítsunk már egy tűzijátékhoz. Te próbáltál már meggyújtani egy pohár pálinkát? Mert én igen, hát persze hogy nem sikerült. Hiába gyúlékony az alkohol, de azért elég víztartalma van még a combos, 60 fokos pálinkának is ahhoz, hogy ne gyulladjon meg. Ezzel szemben a tüzijáték igenis tűzveszélyes. Én elhiszem, hogy szilveszterkor jó móka, de azt is higgyétek el, nem a buszon a helye. Egyébiránt én is volt, hogy egy kanna benzinnel 5 km-t sétáltam haza, eszembe se jutott, hogy buszra szálljak vele, mert olvastam az üzletszabályzatot, és tudtam, hogy nem lehet. Pedig elhiheted, engedélyezett kúton vettem a benzint... De ettől még tűzveszélyes.

Egy tűzijáték is már robbanásveszélyes, de abba kell belegondolni, mi lenne ha nem tiltanák. Mindenki csak 1 kg tűzijátékot vinne, akkor 50 utas együtt 50 kiló tűzijátékot szállítana. Jobb bele se gondolni, mi lenne a busz belsejében az 50 kiló tűzijátékkal, egy esetleges baleset során.

A közlekedésben mindig a biztonság az első. Ha a biztonság felülírja az egyéni érdekeket, akkor is. És ez így van jól.

Egyébiránt én a saját autómban se szállítanék nyugodt szívvel ilyet, ha meg mégis erre kerülne sor, a lehető legrövidebb úton jönnék is haza. De akkor is a csomagtartóba tenném, nem magam mellé az ülésre... Utastérbe ilyesmit nem viszünk be.

2016. dec. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A benzin párolog, gőze jó kis keveréket képez a levegővel, ami a legkisebb szikrára (sztatikus kisülés) is berobban. Az alkohol is pont ilyen.

Szóval ha baleset van, és kifolyik a benzin, vagy a pálinka akkor nagy gáz lesz.

De ha a tüzijáték leesik az égvilágon semmi nem fog történni, még akkor sem, ha kifolyik a lőpor belőle.

Természetesen nem mondom, hogy 1 kg lőporral mászkálni veszélytelen, de nem kell egy kis zacsinyi cuccot túllihegni. Egyébként 1 kg hatóanyagútüzijátékot nem nagyon viszel magaddal buszra, mert nincs akkora táskád.

Szilveszterkor a legtöbb embernél van tüzijáték. Ha ennyire aggódsz, inkább ne szállj buszra aznap.

Egyébként tilos buszon robbanó és gyúlékony anyagot szállítani, ahogy ápolatlanul büdösen szarosan felszállni, vagy másokat hangoskodással zavarni, kötekedni, koldulni is.

Az ittas utas is kizárható az utazásból.

Jó újévi szabálybetartást kívánok neked :)

2016. dec. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!