Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért váltanak olyan lassan a...

Miért váltanak olyan lassan a buszsofőrök?

Figyelt kérdés
Van, hogy akár 10mp-re is elnyújtják a váltást, városban, autópályán egyaránt. Egy személyautónál általában az a cél, hogy ésszerű keretek közt, de minél rövidebb legyen a kontaktus váltáskor. Miért van ez?

2017. jan. 14. 13:07
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Mert sokszor már szar a váltó, és igencsak nehéz betenni az adott sebességbe.
2017. jan. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Múltkor direkt megfigyeltem ezt egy hazai viszonylatban jónak számító MAN, vagy Merci távolsági busznál is. Azokban is lehetett már kilométer, de olyan busz volt, amit ha egy átlag Volán utas meglát, akkor felragyog a szeme a megkönnyebbüléstől.
2017. jan. 14. 14:11
 3/9 anonim ***** válasza:
10 mp? az azért túlzás szerintem de az tény hogy lassabban váltanak mint ahogy én szoktam kocsival.
2017. jan. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

öregek a sofőrök.

1,1m km-t futott teherautót pár tized msp alatt bepöccintem

2017. jan. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Egy személyautónál általában az a cél, hogy ésszerű keretek közt, de minél rövidebb legyen a kontaktus váltáskor."


Elméletileg igen, de gyakorlatban nem feltétlenül.

Modernebb buszokon is elég kaki a váltó, mert hiába tűnik kis modern joysticknek a rövid váltókar, valójában az is egy nagyon hosszú rudazaton továbbítja a kapcsolást egészen hátra a váltóig és a motorig. Persze nme ezért tart 10 másodpercig. Hanem egyszerűen úgy akarja. Néha még én is csinálom, amikor nagyon nyugis kedvemben vagyok, és lendületben vagyok, hogy nagyon lassan váltok mondjuk 4-ből 5-be, addig is hadd guruljon a benyomott kuplunggal.

2017. jan. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Sztem az újabb buszok már mind automata váltósok.
2017. febr. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

# 6

Ez szerintem inkább helyi járatokra jellemző (pl. BKV buszok), én általában helyközi (távolsági) járatokat használok, így sok "tapasztalatom" nincs velük.

2017. febr. 21. 15:38
 8/9 Adriatika válasza:
valóban vannak ilyen buszok. (azért nem 10mp). A mi MAN-unk is hasonló váltáskor meg kell várni hogy visszaessen a fordulat teljesen és csak utána tudsz váltani akkor is csak úgy ha szépen finoman egyenletes tempóban tolod a megfelelő helyre. Ha úgy szeretnél váltani mint személyautón akkor hamar ledarálnád a szerkezetet és recsegne ropognak vagy épp be se sikerülne tenni az adott sebességbe.
2018. jan. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ
2018. jan. 10. 13:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!