Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Megtalált a BKV a kifizetetlen...

Megtalált a BKV a kifizetetlen pótdíjak miatt. Majdnem 300ezres tartozásom van. Most mit csináljak?

Figyelt kérdés

Kb 7-8 éve élek Pesten. Összesen kb 10-12X büntettek meg ez idő alatt. Veszek én bérletet, de nem mindig volt rá pénzem, és természetesen mindig akkor jött az ellenőr, amikor nem volt.

Ma többször is akartam pénzt felvenni ATM-ből és nem jött össze. Bementem a bankba megkérdezni, ők mondták hogy zárolták a folyószámlaszámom, a végrehajtó zárolta. Megadta a végrehajtó elérhetőségét, felhívtam. Ő mondta, hogy pótdíjtartozás.

20 éves vagyok, diák. Diákmunkához kellett folyószámlaszám. Anyumnak nincsen jövedelme, (semmi) nem is százalékolják le, mert nincsen állandó bejelentett lakcíme. (Hivatalosan hajléktalannak van minősítve, amúgy nyílván nem az, de ez egy másik történet, hogy miért nincsen lakcíme)

Apámat nem érdekli hogy mi van velem, küldi a gyerektartást amíg tanulok, mamám is küld valamennyit plusz diákmunkázok azt így elvagyunk hónapról hónapra. De most mit csináljak? Még részletre sem tudunk (tudok) ennyit kifizetni..

Ha nem foglalkozom vele, mi történik? (Nekem is olyan bejelentett lakcímem van, ahol évek óta nem voltam, így a leveleket sem tudom átvenni, ami nem számít, törvény szerint akkor is 14 nap múlva kézbesítettnek van minősítve)

Mi van ha hagyom az egészet? Jönnek a levelek a végrehajtótól, aztán a bíróságtól? Bíróságon nem jelenek meg mi van? Egyszer csak sétálok az utcán azt letaperolnak a rendőrök azt bevisznek? Dutyi? Részletre sem tudok ennyit kifizetni, nem hogy egészben..

Még arra gondoltam, hogy esetleg közmunkára ítélnek (ha bemegyek a bíróságra) viszont suli mellett hogyan? Nappalira járok.



2017. febr. 1. 17:57
1 2 3 4 5 6 7
 1/69 anonim ***** válasza:
100%

"Összesen kb 10-12X büntettek meg ez idő alatt. "


No comment, meg is erdemled.


Nyugodtan hagyjad, majd par ev mulva a duplaja lesz az osszeg, aztan, jon a fizetesi tiltas, miegymas. Hajra.

2017. febr. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/69 anonim ***** válasza:
100%
Addóságrendező hitel, diákmelóból meg visszafizeted részletekben a hitelt. Most hirtelen ez jutott eszembe.
2017. febr. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/69 anonim válasza:
100%
Semmiképpen ne hagyjad, ha látják a hajlandóságot, akkor lehet velük beszélni. Nem lehet az egész életedben halogatni, mert később a házad, kocsid foglalják majd le.
2017. febr. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/69 Carragher_x ***** válasza:
100%

Egyezz meg a végrehajtóval részletfizetésben! Bíróság a dologból már nem lesz, mivel azon már túl van a történet, csak épp mivel nem veszed át a leveleidet és úgy alapjáraton törvényt sértesz azzal, hogy nem jelented be a jelenlegi lakcímedet, így ez már a tudtod nélkül lefolyt sanszosan egy sima fizetési meghagyással.

Megnyugodhatsz, a tartozást be fogják hajtani. Le fogják majd vonogatni a fizetésedből, egyéb jövedelmeidből. Persze addig szépen kamatozik.

Szóval el kéne kezdened felnőttként viselkedni.

2017. febr. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/69 A kérdező kommentje:

Havi 50ezerből mit fizessek?

És nem érdenlem meg, mert gyakrsn NEM VOLT PÉNZEM bérletre.

2017. febr. 1. 18:23
 6/69 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt megértem a kétségbeesésedet, másrészt a leírtak alapján nem tűnsz egy felelősen gondolkodó embernek, ami miatt nehéz jó tanácsot adni. Az biztos, hogy a tagadás, bújkálás, rejtőzködés nem működik, mert utolérhető vagy. Ezt mutatja a bankszámlás történet. El kell kezdened tehát együttműködést tanúsítani, hiszen leginkább a te érdekes, hogy mielőbb megszabadulj az adósságidtól. Az nem opció, hogy nem fizeted ki. De az sem, hogy a teljes fizetésedet tiltják le, mivel minimális negélhetési költségeket azért kell tudnod fedezni, az adós kiéheztetése nem cél. A rendőrséget meg felejtsd el, ez polgári jogi ügy és nem büntetőjogi. A zsaruk akkor jönnek, ha őrjöngve vered a vègrehajtót.
2017. febr. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/69 anonim ***** válasza:
100%
Számomra az a fura h diák vagy. A diák bérlet jelenleg 3450ft. Ennyit csak be tudtál volna adni h legyen bérleted.(kkb 10jegy)
2017. febr. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/69 Carragher_x ***** válasza:
100%

"Havi 50ezerből mit fizessek?"

Részletet mondjuk. Illetve menj el többet dolgozni (azzal most nem jöhetsz, hogy a fővárosban nem találsz munkát, a legtöbb hiperben folyamatosan kinn vannak a hirdetések mindenféle szakképzetlen munkára is)


"És nem érdenlem meg, mert gyakrsn NEM VOLT PÉNZEM bérletre."

Attól még megérdemled, mert fizetés nélkül vettél igénybe egy fizetős szolgáltatást. Másképpen fogalmazva loptál.

2017. febr. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/69 anonim ***** válasza:
92%

A végrehajtó nem zárol. Legfeljebb a számládra érkező jövedelmek 1/3-ának levonását rendeli el. És ahhoz is már jogerős bírósági végzés kell - ami nem pár hát alatt születik!

És az sem igaz, hogy ha a végrehajtó tiltatta volna le, akkor összesen 300 000-es tartozás lenne. Csak a bírósági eljárás és a végrehajtó díja ennek kb. 3-szorosa!

Mégis mire számítottál?

20 évesen te hol vagy diák ilyen gondolkodással?

2017. febr. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/69 A kérdező kommentje:

Életemben nem volt velem semmi gond. Nem tudom, hogy ezek hogyan működnek. Igen, 3450 a bérlet, de ha néha kenyérre alig van... suliba meg be kell járni.

Amúgy meg van érettségim, kétnyelvű. Évvesztes vagyok+ 5 évesre mentem és most vagyok OKJ-n.

2017. febr. 1. 18:38
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!