Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A pontból B pontba járok...

Bookworm9914 kérdése:

A pontból B pontba járok suliba egy átszállással, csak busszal, de szeretnék vonatra átszállni busz helyett. Vehetek úgy bérletet?

Figyelt kérdés
A szüleim szerint nem vehetek buszbérletet csak a lakhely és az iskola között, de én ebben nem vagyok szakértő. Valaki tudna segíteni, aki ért is hozzá?

2017. febr. 5. 18:30
 1/4 anonim válasza:

A pont:a lakhelyed B pont:az iskolád C pont:az a hely ahol átszállsz


Szerintem kell venned egy bérletet nem csak buszra hanem vonatra is. A pontból utazol B pontba, közben átszállsz C ponton. A ponttól C pontig busszal mész, odáig buszbérlet kell. Utána dönthetsz, hogy busszal vagy vonattal utazol C pontból B pontba. Ha vonattal utazol, akkor jell egy bérlet C pontból B pontba, ha meg busszal akkor ugyanez, csak busszal (ezt nem tudom teljeseb pontosan, hogy kell-e új bérlet vagy jó-e az amivel A pontból utaztál C pontba)

2017. febr. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
1-es vagyok, elfelejtettem odaírni, hogy bérletet vehetsz Mucsaröcsögéről az isten háta mögé is, az se baj ha nem használod. Megvetted és annyi. Ha Budapesten laksz akkor vehetsz Debrecenből Veszprémbe is bérletet, nem kötelező utazni. A két hely között annyit utaszhatsz amennyit csak akarsz annyiszor egy nap amennyiszer csak kedved tartja. Ha akarod az egész vasárnapod elbuszozgathatod, otthonról a suliba, suliból haza, majd onnan vissza, aztán megint haza és csinálhatod ezt egész nap. Természetesen azon az időkereten belül ameddig a bérleted szól. Ha 30 naposat vettél akkor a bérlet megvásárlásától számított 30. napig érvényes, a bérleten napra pontosan fel van tüntetve, hogy melyik hónap hanyadikájától hanyadik hónap hanyadikájáig érvényes. Ha havi bérletet veszel az ötödikétől ötödikéig jó. Ha veszel egy februári havi bérletet az február ötödikétől március ötōdikéig érvényes. Ha márciusi bérletet veszel az meg március ötödikétől április ötödikéig érvényes.
2017. febr. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Vehetsz így berletet, csak megfelelő viszonylatigazolások kellenek hozzá, amiket a pénztárak (busz-, illetve vasúti állítanak ki. Amikor először veszed így a bérleteket, akkor elmondod a pénztárakban mit szeretnél, és megcsinálják.
2017. febr. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Persze, lehet így venni bérletet. Középsuliban végig így jártam. Amikor a Volánnál kérdezték hogy miért nem végig busszal megyek, csak megmutattam a vonatbérletet.
2017. febr. 6. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!